Унгария стартира с победа участието на Евро 2016, след като надделя с 2:0 над Австрия. Това бе едва втората победа за тима на Бернд Щорк на европейски финали, за които не се бе класирал в продължение на 30 години. Адам Салай откри в 63-ата минута, а малко по-късно тимът му бе улеснен от противника, след като Александър Драгович бе изгонен от главния съдия.  Золтан Щибер в 88-ата минута реши всичко в полза на Унгария.

Още в първата минута  Дейвид Алаба можеше да изведе австрийците напред, но ударът му срещна гредата.

Като цяло символичните домакини създаваха повече положения през първата част, а Габор Кирали се намеси решително след изстрели на Златко Янузович в 35-ата и Мартин Харник в 42-ата минута.

Унгарците също имаха шанс да поведат, но удар на Балаш Джуджак в 43-ата минута премина покрай вратата.

През втората част двата отбора продължиха да търсят попадение, а удар на Балаш Джуджак от около 25 метра бе избит с мъка в корнер от Роберт  Алмер.

В 63-ата минута Адам Салай откри резултата за Унгария, след като се измъкна от засада и преодоля Алмер, останал очи в очи с него.

Три минути по-късно положението на Австрия се утежни, след като Александър Драгович бе изгонен за втори жълт картон.

В 71-ата минута Алмер опази вратата си, след опасен диагонален удар на Немет.

Двубоят се изнерви в последните 15 минути, но унгарците успяха да удвоят аванса си след като влезлият като резерва Золтан Щибер се възползва от контраатака на своя отбор и преодоля Алмер за крайното 2:0.

Австрийците не се отказаха да търсят гола в оставащите минути като Габор Кирали спаси удар с глава на Арнаутович след центриране на Алаба.