След изключително безобразна игра Русия загуби катастрофално от дебютанта на европейски първенства Уелс с 0:3 в последния и за двата тима мач от група "B" на Евро 2016 във Франция. Аарън Рамзи (11), Нийл Тейлър (20) и Гарет Бейл (67) вкараха головете за "драконите", които сензационно завършиха на първо място в групата с 6 точки, след като в другата среща Словакия и Англия завършиха 0:0. Така възпитаниците на Крис Коулмън очакват на осминафиналите един от третите отбори в групите "А", "C" или "D". Англия остана на второ място с 5 точки, Словакия е на трета позиция с 4 точки и ще се надява да бъде един от четирите най-добри трети отбори в групите, а Русия напуска турнира безславно като последен тим в групата си само с една спечелена точка.

Още във 2-ата минута Гарет Бейл затрудни със силен шут Игор Акинфеев, но при тази ситуация бе отсъдена и засада на съотборник на уелския национал. "Драконите" продължиха да доминират в следващите минути, а руснаците се ориентираха към контраатаки.

В 11-ата минута Русия сгреши при изнасянето на топката и Аарън Рамзи бе изведен зад отбраната на Сборная, след което преодоля с лекота Акинфеев за 0:1.

Безобразната игра на руснаците продължи и в 20-ата минута с малко късмет топката стигна до левия бранител Нийл Тейлър, който едва при втория си опит реализира за 0:2, след като първият му удар бе отразен от Акинфеев. Десет минути по-късно при бърза контраатака Гарет Бейл се подигра със защитата на Русия, а Сам Воукс пропусна от изгодна позиция да направи резултата класически. В 33-ата минута Акинфеев отрази силен шут на Аарън Рамзи и топката излезе в корнер. До края на полувремето Русия не успя да намери адекватен отговор и напълно заслужено уелсците се оттеглиха на почивката с два гола преднина.

През втората част нещата не се промениха кой знае колко и Уелс започна по-активно, а руснаците така и не успяваха да създадат опасност пред вратата на Уейн Хенеси. В 55-ата минута Гарет Бейл получи извеждащ пас от Аарън Рамзи при контраатака, но Акинфеев излезе и скъси ъгъла, за да отрази удара на звездата на Уелс.

Футболистите на "Сборная" изглеждаха доста обезверени и дори вратарят Акинфеев не бързаше да вкарва топката в игра. Така в 67-ата минута Рамзи изведе Гарет Бейл зад отбраната на руснаците и последният прехвърли Акинфеев за 0:3. Така Бейл изравни постижения на холандеца Рууд ван Нистелрой и чеха Милан Барош, които са се разписвали във всеки един мач в групова фаза на европейско първенство.

Темпото на игра спадна, Русия така и не създаде голово положение и всички чакаха с натърпение последния съдийски сигнал. В 85-ата минута пред играчите на Леонид Слуцкий се разкри най-доброто положение за гол, но от непосредствена близост Артьом Дзюба не зассече както трябва топката и я прати над вратата.

Русия - Уелс 0:3
0:1 Аарън Рамзи (11), 0:2 Нийл Тейлър (20), 0:3 Гарет Бейл (67)

Русия: 1.Игор Акинфеев; 3.Игор Смолников, 4.Сергей Игнашевич, 23.Дмитрий Комбаров, 14.Василий Березуцкий (47 smqna.jpg 6.Алексей Березуцкий), 15.Роман Широков (52 smqna.jpg 13.Александър Головин), 9.Александър Кокорин, 11.Павел Мамаев jalt.jpg, 8.Денис Глушаков, 10.Фьодор Смолов (70 smqna.jpg 19.Александър Самедов), 22.Артьом Дзюба
Селекционер: Леонид Слуцкий

Уелс: 1.Уейн Хенеси; 3.Нийл Тейлър, 4.Бенджамин Дейвис, 6.Ашли Уилямс, 5.Джеймс Честър, 2.Крис Гънтър; 7.Джо Алън (74 smqna.jpg 14.Дейвид Едуардс), 16.Джо Ледли (76 smqna.jpg 8.Анди Кинг), 10.Аарън Рамзи; 11.Гарет Бейл (83 smqna.jpg 23.Саймън Чърч), 18.Сам Воукс jalt.jpg
Селекционер: Крис Коулмън

Стадион: "Стадиум де Тулуз"
Главен съдия: Йонас Ериксон (Швеция)