Италия победи с 2:0 Белгия в първия си мач на Евро 2016. Емануеле Джакерини откри за "Скуадра адзура" в 32-ата минута, а Грациано Пеле сложи точка на спора в добавеното време. Белгийците се представиха достойно, но липсата на шанс пред противниковата врата ги лиши поне от точка. По този начин италианците оглавиха класирането в своята Група "Е", след като по-рано Ейре и Швеция направиха 1:1.

Джакерини бе точен в 32-ата минута, след като получи пас в дълбочина и останал очи в очи с Куртоа не сгреши – 0:1.

Грациано Пеле пропиля идеална възможност да увеличи преднината за тима си 4 минути по-късно, когато с глава от непосредствена близост не намери очертанията на вратата.

Ромелу Лукаку пропиля най-чистото положение за Белгия, когато след бърза контраатака бе оставен сам срещу вратаря на Италия в 53-ата минута. Изстрелът му обаче премина на сантиметри от опразнената врата.

Тибо Куртоа пък спаси отбора си от нов гол в ответната атака след като направи прекрасен плонж, за да спаси вратата си след изстрел на Грациано Пеле.

Влезлият като смяна Дивок Ориги направи нов пропуск пред  Буфон, след  като остана непокрит на границата на малкото наказателно поле и засече пас на Де Бройне в 81-ата минута. Ударът му с глава обаче профуча над вратата.

Белгийците  опитаха да изравнят в последните минути, но Грациано Пеле сложи точка на спора със страхотен гол в добавеното време. Той засече пас на Антонио Кандрева в наказателното поле на противниците и с воле не остави шанс на Куртоа.