Ейре се добра до осминафиналите на Евро 2016 за пръв път в своята история след победа с 1:0 над Италия. Тимът на Мартин О`Нийл стигна до успеха в 85-ата минута, когато Робърт Брейди отбеляза скъпоценното попадение.

В 9-ата минута Джеф Хендрик отправи опасен далечен удар, но топката профуча на сантиметри от лявата греда.

В 21-ата минута Сириго се намеси решително и изби опасен удар с глава на Брейди след корнер.

В 32-ата минута Шейн Дъфи бе намерен на отлична позиция в наказателното поле на италианците, но ударът му с глава мина високо над вратата.

В 42-ата минута Чиро Имобиле създаде първото по-опасно положение за Италия. Той стреля фронтално срещу вратата, отправи изструл по земя, но топката мина на сантиметри от вратата.

През втората част остротата на играта се запази, но двете защити не допускаха да се стига до чисти положения. Италианците обаче все по-уверено владееха топката.

Все пак в 52-ата минута Дзадза стреля от воле в наказателното поле на противниците, но ударът му мина високо над гредата.

В 77-ата минута Инсиние отправи опасен фалцов удар извън наказателното поле на Ейре, но топката срещна дясната греда.

В 84-ата минута Хуулахан изпусна страхотна възможност да изведе Ейре напред, след като остана сам срещу вратаря, но би слабо в тялото му.

Минута по-късно обаче той се реваншира, качвайки топката на главата на Робърт Брейди, който матира Сириго – 0:1.

Италия - Ейре 0:1

0:1 Робърт Брейди 85

Италия: 12.Салваторе Сиригу jalt.jpg, 15.Андреа Бардзали jalt.jpg, 19.Леонардо Бонучи, 5.Анджело Огбона, 2.Матиа де Шилио (84 smqna.jpg 22. Ел Шараауи) , 10.Тиаго Мота, 8.Алесандро Флоренци, 14.Стефано Стураро, 21.Филипо Бернадески (60 smqna.jpg 4. Дармиан) , 7.Симоне Дзадза jalt.jpg, 11.Чиро Имобиле (74 smqna.jpg 20. Инсиние jalt.jpg )
Селекционер: Антонио Конте

Ейре: 23.Дарън Рандолф, 2.Шеймъс Коулман, 17.Стивън Уорд jalt.jpg , 5.Ричард Кеог, 12.Шейн Дъфи, Джеймс Маккарти (77 smqna.jpg 20. Хуулахан) , 11.Джеймсм Маклейн, 19.Робърт Брейди , 13.Джефри Хендрик, 9.Шейн Лонг  jalt.jpg (90 smqna.jpg 22. Куин) , 21.Дарил Мърфи (70 smqna.jpg 7. Макгрийди)
Селекционер: Мартин О` Нийл

Стадион: "Стад Метропол"
Главен Съдия: Овидиу Хатеган (Румъния)