Белгия изхвърли Швеция от Евро 2016 с късен гол на Раджа Наинголан за минималната победа с 1:0. По този начин белгийците си осигуриха второто място в Група "Е" след лидера Италия. Шведите завършиха на последната четвърта позиция, след като Ейре успя да надделее с 1:0 над Италия и също си осигури класиране на осминафиналите. Това бе и последен мач за Златан Ибрахимович за "Тре Конур", след като обяви, че ще се оттегли след Европейското.

Първата изгодна позиция бе още в 5-ата минута за Швеция, когато Маркус Берг получи пас около дузпата, но Тибо Куртоа бе безкомпромисен и спаси изстрела към лявата му греда.

Само минута по-късно Ромело Лукаку можеше да изведе белгийците напред в резултата, но вратарят Томас Исаксон изби изстрелът, насочен в левия му ъгъл.

В 26-ата минута Златан Ибрахимович отправи опасен удар от около 25 метра, но точността му изневери и топката мина на сантиметри от вратата.

В 45-ата минута Мюние бе близо до гол, след като засече в наказателното поле центриране на Азар отляво. Ударът му с глава обаче мина на сантиметри от вратата.

В 62-ата минута Златан Ибрахимович стигна до гол, след като в наказателното открадна топката от съотборника си Маркус Берг, но съдията отсъди засада.

Три минути по-късно Андреас Исаксон  изби в корнер опасен изстрел на Де Бройне от границата на наказателното поле.

Лукаку имаше страхотен шанс в 73-ата минута, когато след бърза контраатака нахлу в наказателното поле на шведите, но Исаксон изби удара му. Минута по-късно той повтори опита си и отбеляза, но му бе свирена засада.

2 минути по-късно Ибрахимович изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, но Куртоа изби удара.

След нови пропуски на Мертенс и Лукаку, Андреас Гранквист не успя да реализира за Швеция.

В 84-ата минута обаче Раджа Наинголан получи пространство и проби. От границата на наказателното поле той отправи неспасяем удар и откри за белгийците.

Шведите опитаха да отговорят веднага, но изстрел на Златан Ибрахимович премина на сантиметри от дясната греда.

В 91-ата минута Кристиан Бентеке можеше да удвои за Белгия, но Исаксон успя да спаси мощния му изстрел.

Швеция - Белгия 0:1

0:1 Раджа Наинголан 84

Швеция: 1. Андреас Исаксон – 3. Ерик Йохансон jalt.jpg, 4. Андреас Гранквист, 5. Мартин Олсон, 6. Емил Форсберг (82 smqna.jpg 22. Зенгин) , 7. Себастиан Ларсон (70 smqna.jpg 21. Дурмаз) , 8. Албин Екдал jalt.jpg , 9. Ким Шелстрьом, 10. Златан Ибрахимович, 11. Марк Берг (63 smqna.jpg 20. Берг) , 14. Виктор Линдельоф

Селекционер: Ерик Хамрен

Белгия: 1. Тибо Куртоа, 2. Тоби Алдервайрелд, 3. Томас Вермален, 4. Раджа Наинголан , 5. Ян Вертонген, 6. Аксел Витсел jalt.jpg, 7. Кевин Де Брюин, 9. Ромелу Лукаку (87 smqna.jpg 20. Бентеке), 10. Еден Азар (90+3 smqna.jpg 17. Ориги) , 11. Яник Ферейра-Караско (71 smqna.jpg 14. Мертенс) , 16. Тома Мюние jalt.jpg

Селекционер: Марк Вилмотс

Стадион: "Стад де Ница"

Главен Съдия: Феликс Брих (Германия)