Нападателят Ерик Почански стана футболистът, отбелязал юбилейния гол №1000 за „виолетовите“ в „А“ група. В 72-ата минута на мача със Септември (4:2), той направи самостоятелен пробив, който завърши с чудесно попадение за 3:2.

Допреди този мач Етър имаше 997 гола в елита, като това е 26-ото му първенство в майсторската група – 24 за Етър и по едно за Етър 1924 и Етър ВТ.

Само 14 клуба досега в историята на българския футбол са стигнали котата 1000, а по спечелени точки етърци се нареждат на престижното 16-о място у нас. Впрочем, скоро се очаква Етър да запише и общо 1000 точки в актива си. С вчерашните три те са вече 996 и остават само 4 т. до юбилейната.

Още преди мача административният директор на Етър Страцимир Тинчев обяви, че футболистът, който вкара юбилейния гол, ще получи специален плакет от клуба с името си. С попадението си Почански влиза в историята на "болярите".

Наградата си ще получи в минутите преди следващото домакинство - срещу Локомотив (Пловдив). Мачът е на 30 април.

Автор на първия гол на „виолетовите” в „А” група е Сашо Върбанов, който на 10 август 1969 г. бележи на стадион „Ивайло” в 66-ата минута за равенството 1:1 срещу Академик (Сoфия).

Ето и футболистите с най-голям принос за тези вече 1001 гола. В ранглистата води Димитър Цеков с 60, следван от Митко Аргиров с 57. Следват Георги Цингов с 38, Ивелин Младенов с 37, Красимир Балъков с 35, Бончо Генчев с 31, Георги Луканов с 29, Игор Кислов и Никола Велков с по 25, Кънчо Йорданов и Радия Дойчев с по 23. Най-резултатен от настоящия сезон е Алиуне Самб Бадара с 9 гола.