Славия победи Дунав Русе с минималното 1:0 като гост. Единственото попадение реализира Иван Минчев в 28-ата минута от пряк свободен удар. Срещата трябваше да се играе вчера, но поради наводнен терен бе отложена за днес.

Това бе първи успех за Славия от почти четири месеца. За последно тимът воден от треньора Златомир Загорчич спечели на 28 ноември миналата година с 2:0 срещу Черно море. От тогава последваха шест двубоя, в които „белите“ записаха три равенства и три загуби. Въпреки лошата си серия с днешната победа Славия се изкачи от 10-то до 7-мо място в класирането с 29 точки. Дунав остава предпоследен с 21 точки.

Вратарят Георги Петков празнува днес 42-годишния си рожден ден. Преди двубоя бе уважен от присъстващите, а съдията му подари чифт съдийски картони. Именно ветеранът бе с основна заслуга Славия да си тръгне с трите точки от Русе. Особено в последните двайсетина минути Дунав пропусна две чисти голови положения, които Петков отрази. Първо Васил Шопов не успя да намери целта, а след това вратарят се намеси блестящо при разбъркване в наказателното поле.

В 89-ата минута Луис Карвальо направи изключителен пропуск с глава пред почти опразнената врата на Славия.

Резултат с изображениеДУНАВ: 1.Мартин Луков, 83.Христо Попадийн (58  94.Юлиян Ненов), 16.Мартин Ковачев , 21.Олексей Ларин (75  9.Луис да Силва), 14.Божидар Васев , 31.Красимир Станоев, 7.Бирсент Карагарен, 23.Виктор Сандес  (57  11.Диян Димов), 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев, 10.Васил Шопов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 22.Михаил Милчев, 17.Нассим Зитоуни, 24.Преслав Петров, 94.Юлиан Ненов, 11.Диян Димов, 9.Луис Силва
Треньор: Малин Орачев

Славия 1913<br />(София)СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 25.Сашо Александров, 13.Стефан Велков , 27.Емил Мартинов , 6.Костадин Велков, 23.Владислав Узунов, 10.Янис Карабельов, 33.Галин Иванов, 73.Иван Минчев  (71  8.Славчо Шоколаров), 14.Ивайло Димитров (86  17.Момчил Цветанов), 29.Милчо Ангелов (78  9.Цветелин Чунчуков)
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 5.Димитър Буров, 17.Момчил Цветанов, 7.Наско Милев, 8.Славчо Шоколаров, 9.Цветелин Чунчуков
Треньор: Златомир Загорчич

Русе, Градски стадион
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация