Левски победи Дунав с 4:0 като гост в среща от 18-ия кръг на Първа лига.

Двубоят започна с разменени опасни атаки и към двете врати преди Васил Панайотов да открие резултата в 34-ата минута, довкарвайки отбит удар на Прохазка с първия си гол за "сините". Именно словакът му асистира за 2:0 пет минути по-късно след бързо изпълнен тъч от Обертан.

Левски удари още веднъж съперника в началото на втората част, когато вратарят на Дунав отби топката след корнер, но право на главата на Мапуку, разписал се след малко повече от 3 месеца суша. Черната сила можеше да вкара още веднъж, но Сержиу Буш спря удара му на метри от голлинията, насочвайки топката в обратния ъгъл за 4:0 и също прекъсна 3-месечна голова суша.

"Сините" повториха най-резултатната си победа в първенството от началото на сезона (4:0 над Славия през август), когато Мапуку и Буш отново се разписаха, а два гола вкара Жорди Гомес.

Домакините от Русе остават на предпоследно място в класирането, докато "сините" се укрепиха в тройката на 3 точки зад втория ЦСКА (но с мач повече) и на 4 пред четвъртия Берое.

ДУНАВ - ЛЕВСКИ 0:4  0:1 Васил Панайотов (34'), 0:2 Васил Панайотов (39'), 0:3 Жуниор Мапуку (47'), 0:4 Сержиу Буш (78')

По-интересното от мача по минути:
1' Начало на срещата в Русе.
10'  Удар на Яблонски с глава след корнер, но покрай гредата.
22'  Васев получи топката в наказателното поле на Левски, но я насочи от външната страна на вратата.
27'  Костадинов стреля с глава към вратата на Левски, но Митрев отби удара му.
34'  ГОООООЛ за Левски! Васил Панайотов открива резултата, след като довкара отбит удар на Прохазка. Първи гол за полузащитника с екипа на "сините" !!!
39'  ГООООЛ за Левски! Отново Панайотов бележи за Левски, след като получи пас от Прохазка с наказателното поле.
43' Шопов стреля с глава към вратата на Левски, но над напречната греда.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
47'  ГООООЛ за Левски! Жуниор Мапуку вкарва с глава за 3:0, след като вратарят на Дунав отби топката право на главата му след корнер.
52' Мапуку получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но има сигнал за засада.
56' Будинов опита удар с глава, но в ръцете на Митрев.
66'  Силен удар от дистанция в горния ъгъл на вратата на Левски, но Митрев улови с плонж.
78'  ГООООООЛ за Левски! Мапуку стреля, Буш спря топката на метри от вратата и бележи за 4:0.
87' Будинов стреля в стената от пряк свободен удар, а после опита и добавка, но над вратата.
90+1' Край на срещата в Русе!

ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 94.Юлиян Ненов, 23.Христофор Хубчев, 21.Олексей Ларин ( 17.Андреас Васев), 22.Михаил Милчев, 11.Диян Димов, 8.Карлос Ятоба, 77.Бранимир Костадинов (20.Димитър Георгиев), 10.Васил Шопов ( 83.Христо Попадийн), 14.Божидар Васев, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 4.Петър Патев, 5.Тейнур Марем, 6.Мерт Хасан

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон , 8.Антонио Вутов, 10.Жуниор Мапуку  (26.Жерсон Кабрал), 15.Роман Прохазка, 19.Милош Цветкович,28.Давид Яблонски, 30.Нелуц Рошу ( 11.Антъни Белмонт), 32.Габриел Обертан ( 9.Сержиу Буш), 71.Васил Панайотов
Резерви: 24.Александър Любенов, 3.Димитър Пиргов, 6.Ивайло Найденов, 14.Мики Орачев

Стадион: "Градски" (Русе)
Съдия: Драгомир Драганов