Левски се класира за полуфиналите за Купата на България, след като победи като гост Дунав с 2:0. Срещата се игра в Русе, а тимът на Делио Роси достигна до успеха без да дава максимума от себе си и с явна мисъл за идващата почивка. Въпреки, че не се напрягаха "сините" стигнаха и до две греди, а вратарят Антонов на два пъти се представи блестящо и предотврати голове.

Двубоят бе последен за футболна България за 2017 година. Попаденията за успеха на Левски бяха дело на най-дейния на терена - Жуниор Мапуку, и на Жерсон Кабрал. Холандецът записа своя първи гол с екипа на столичния гранд.

Жуниор Мапуку на два пъти пропиля добри възможности да вкара гол, но бе безмилостен в 23-ата минута. тогава французинът получи пас в наказателното поле от Цветкович, извъртя се добре и простреля Антонов.

В края на първото полувреме защитата на Дунав направи непростима грешка. Бранител изчисти топката в крака на свой съотборник и топката попадна в Кабрал, който от няколко метра не сгреши - 0:2.

През първата половина на второто полувреме Мапуку удари греда и пропусна веднъж излязъл сам срещу Антонов.

Най-чистото положение пред вратата на Левски дойде 12 минути преди края, когато топката бе центрирана към вратата на "сините", Будинов стреля много добре с глава, но Митрев показа рефлекс и изби.
Жорди Гомес пък показа класа и стреля директно от корнер,  а топката кацна върху напречната греда.

В заключителните минута Васил Шопов удари гредата след мощен удар от над 20 метра, а попадение на Дунав правилно бе отменено заради засада.

С успеха Левски се присъедини към Ботев, Славия и ЦСКА, които вече се класираха за полуфиналите. Жребият ще бъде теглен във вторник (19.12), а финалистите ще се определят след два мача на разменено гостуване.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018

Дунав - Левски 0:2
0:1 Жуниор Мапуку (23), 0:2 Жерсон Кабрал (45)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Удар на Мапуку по земя, но слабо и в ръцете на Антонов
14- Мапуку преодоля бранител и бе напът да излезе сам срещу Антонов, но стражът на Дунав го изпревари и улови
23- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Цветкович пусна пас по земя към Мапуку, който излъга бранител в наказателното поле и простреля Антонов - 1:0 за "сините"!
45- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Безумна грешка в защитата на Дунав. Бранител изчисти топката в крака на свой съотборник и топката попадна в Кабрал, който от няколко метра не сгреши - 0:2!
45+1- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Много опасен удар на Обертан, топката се отби в защитник и профуча покрай гредата
54- Греда! Страхотен пробив на Мапуку, който завърши с удар по диагонала. Топката срещна страничната греда
57- Жадна ножица на Бранимир Костадинов, но топката мина много далеч от вратата
67- Невероятен пропуск! Мапуку бе изведен сам срещу вратаря на Дунав, но не успя да го преодолее
77- Хубав удар на Будинов с глава, но Митрев показа рефлекс и изби
80- Греда! Жорди Гомес стреля директно от корнер,  а топката кацна върху напречната греда!
84- Греда! Васил Шопов стреля силно от дистанция, но топката срещна напречната греда
85- Отменен гол на Дунав! Костадинов вкара топката във вратата на Левски, но повторенията показаха, че правилно попадението е отменено и играчът е зад защитата на "сините"
90+2- Край на мача!

Резултат с изображениеДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 83.Христо Попадийн, 14.Божидар Васев, 22.Михаил Милчев (73-23.Христофор Хубчев), 21.Олексей Ларин, 8.Карлос Ятоба(46-77.Бранимир Костадинов), 11.Диян Димов, 10.Васил Шопов, 20.Димитър Георгиев (57-4.Петър Патев), 94.Юлиян Ненов, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Мартин Луков, 77.Бранимир Костадинов, 4.Петър Патев, 23.Христофор Хубчев, 6.Благовест Ленков, 31.Кристиян Парашкевов, 17.Константин Цветанов
Треньор: Малин Орачев

ЛЕВСКИ21.Божидар Митрев, 3.Димитър Пиргов, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон, 19.Милош Цветкович, 13.Жорди Гомес, 71.Васил Панайотов, 15.Роман Прохазка, 26.Жерсон Кабрал (75-11.Антъни Белмонт), 32.Габриел Обертан, 10.Жуниор Мапуку (81-9.Серджиу Буш)
Резерви: 24.Александър Любенов, 6.Ивайло Найденов, 9.Серджиу Буш, 11.Антъни Белмонт, 14.Мики Орачев, 25.Георги Ангелов, 30.Нелуц Рошу
Треньор: Делио Роси