Треньорът на Лудогорец Димитър Димитров очаквано дава почивка на някои от титулярите си в предстоящото домакинство на Дунав. Срещата от 19-ия кръг на Първа лига е от 17:30 часа на "Лудогорец Арена" и е генерална репетиция за "орлите" преди решителното гостуване от Лига Европа на Хофенхайм - в четвъртък от 20:00 часа.

Лудогорец ще се справя днес без Козмин Моци и Вандерсoн. От първата минута пък започват Георги Терзиев, Светослав Дяков и Лукас Саша.

Както е известно, шампионите загубиха с 1:2 от Верея преди дни и днес ще се стремят да поправят грешката. При успех "орлите" ще си върнат лидерството в Първа лига. Преди мача Лудогорец има 42 точки, а първи с 44 е ЦСКА. Дунав е на предпоследното 13-то място с 14 точки.

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 8.Лукас Саша, 32.Игор Пластун, 5.Георги Терзиев, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 12.Абел Анеси, 84.Марселиньо, 92.Джоди Лукоки, 93.Върджил Мисиджан, 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 1.Хорхе Броун, 19.Александър Василев, 2.Рафаел Форстър, 10.Густаво Кампаняро, 88.Вандерсон, 44.Яцек Горалски, 37.Жоао Пауло
Треньор: Димитър Димитров

ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 23.Христофор Хубчев, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев, 10.Васил Шопов, 8.Карлос Жатоба, 94.Юлиян Ненов, 14.Божидар Васев, 77.Бранимир Костадинов, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Мартин Луков, 21.Олексей Ларин, 5.Тейнур Марем, 6.Нури Хасан, 83.Христо Попадийн, 17.Андреас Васев, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Малин Орачев