Дунав (Русе) приключи участие в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Тимът падна и в реванша от Иртиш (Павлодар, Казахстан) с 0:2 на стадиона в Русе. Така с общ резултат 3:0 казахстанците с треньор Димитър Димитров-Херо продължават напред. Централният бранител Маслач още в 6-ата минута, а крайното 2:0 оформи Дарабайев три минути преди края.

Дунав отново игра добре и може да съжалява, че не стигна до далеч по-добър резултат. След попадението в 6-ата минута гостите изпаднаха в защита, а русенци създадоха доста положения. Играч на мача обаче се превърна вратарят на Иртиш Давид Лориа. Още до края на първото полувреме той отрази няколко опасни удара на домакините.

Първо бе Карагерен, който не успя да преодолее стража. В 19-ата минута отново той стреля, но Лориа изби в ъглов удар. В 26-ата минута вратарят с една ръка спря пътя на топката към вратата след удар на Самир Аясс. Едва в 37-ата минута гостите създадоха по-опасно положение. Дарабайев прехвърли вратаря Антонов, но топката излезе в аут. В последните минути на първата част Петър Патев изчисти топката близо до голлинията.

В 49-ата минута Иртиш имаше още едно положение, след като Фофана мина като на парад почти през цялата половина на домакините. Остана сам срещу вратаря, но пропусна. В 53-ата минута Бранимир Костадинов стреля от външната страна на мрежата. В 62-ата минута отново дойде времето на вратаря на Иртиш Лориа. Той отрази първо удар на Бранимир Костадинов, който засече с воле центриране. А в 65-ата минута Димитър Георгиев също не се справи със задачата срещу стража на казахстанския тим. В 75-ата минута Дарабайев отправи снаряд към вратата на Станислав Антонов, който с мъка се справи.

В 87-ата минута Иртиш приключи окончателно интригата с втори гол. Дарабайев реализира след самостоятелен рейд и удар от дъгата на наказателното поле.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
6 -  ГООЛ за Иртиш, голмайстор Марио Маслач. Центриране от корнер, централният бранител с глава прониза вратаря на Дунав
11 - напрежение пред вратата на Дунав, две опасни центрирания на Карлос Фонсека, но в крайна сметка защитата на Дунав се справи
13 - ПРОПУСК на Бирсент Карагерен. Той бе изведен от Будинов сам срещу вратаря, стреля в долния десен ъгъл, но вратарят се разпъна и изби
19 - ПРОПУСК на Дунав. Хубава атака, Самир Аясс намери Карагерен наляво, той шутира, но вратарят с последни усилия изби топката
26 - ПРОПУСК на Дунав, този път Аясс стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Лориа изби с една ръка
37 - ПРОПУСК, този път на Иртиш. Дарабайев се озова сам срещу вратаря на Дунав, прехвърли го, топката обаче излезе в аут
43 - ИЗЧИСТВАНЕ от голлинията на Петър Патев
45 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
49 - пропуск на Иртиш, Фофана мина през цялата половина на Дунав, но след това останал сам срещу Антонов би в аут
49 -  жълт картон за Бирсент Карагерен
50 -  смяна в Дунав, на мястото на Васил Шопов влиза Димитър Георгиев
53 - ПРОПУСК за Дунав, на Бранимир Костадинов. Стреля по диагонал, но топката се отби от външната страна на мрежата

ДУНАВ (РУСЕ) - ИРТИШ (ПАВЛОДАР) 0:2
0:1 Марио Маслач (6), 0:2 Аслан Дарабайев (87)
(в първия мач 0:1)

Резултат с изображение за фк дунавДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 23.Христофор Хубчев, 11.Диян Димов, 3.Марио Петков, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев, 10.Васил Шопов (50  20.Димитър Георгиев), 6.Самир Аясс (70  8.Андреас Васев), 7.Бирсент Карагарен  (56  94.Юлиян Ненов), 9.Мирослав Будинов, 77.Бранимир Костадинов
Резерви: 33.Александър Конов, 5.Тейнур Марем, 31.Красимир Станоев, 83.Христо Попадийн, 8.Андреас Васев, 94.Юлиян Ненов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов

ИРТИШ (ПАВЛОДАР): 1.Давид Лориа, 30.Стефан Живкович, 28.Дамир Даутов (76  25.Руслан Йесимов), 72.Марио Маслач , 4.Александър Кислицин, 7.Аслан Дарабайев , 8.Родриго Антонио, 33.Казбек Гетериев, 40.Карлос Фонсека, 84.Игор Бугаев (90+1  19.Франк Джа Джедже), 11.Исмаел Фофана (59  38.Милош Стаменкович)
Резерви: 13.Никита Калмиков, 38.Милош Стаменкович, 25.Руслан Йесимов, 5.Перали Алиев, 14.Артьом Попов, 17.Иля Калинин, 19.Франк Джа Джедже
Треньор: Димитър Димитров