Дунав (Русе) спечели с 4:3 контролата срещу Лудогорец , играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Ради Здравков допуснаха гол в началото на двубоя, но в 20-ата минута успяха да възстановят равенството. Точен бе Томас Цвятков от дузпа. Гостите реализираха още две попадения, а "орлите" намалиха на 2:3 две минути преди да изтече редовното време на първата част, след като Бирсент Карагерен си отбеляза автогол.

През второто полувреме Дунав вкара и четвърти гол, а младите таланти на Лудогорец намалиха на 3:4 чрез Мартин Милков. Малко преди попадението Денислав Александров излезе в чиста голова позиция, но заложи на силата на удара и пропусна.

Състав на Дунав (Русе): Мартин Луков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Преслав Петров, Попадийн, Станоев, Димов, Шопов, Ненов, Карагарен, Клаудио Резерви: Енчев, Милчев, Ларин, Хюсеин, Зитоуни, Сандес, Георгиев

Състав на Лудогорец II: Васил Симеонов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Ерол Дост, Доминик Янков, Светослав Ковачев, Томас Цвятков, Цветослав Петров (Дамян Дамянов, Андриан Димитров, Кристиян Китов, Тихомир Димитров, Иван Великов, Мартин Милков).