Дунав (Русе) загуби от елитния румънски Астра с 0:2 в контролна среща играна в Гюргево. “Драконите" получиха по един гол през двете полувремена, но стояха равностойно на своя съперник. Русенци получиха подкрепа от част верните си фенове,  заели местата си на стадиона в Гюргево, пишат от клуба.

Драконите бяха равностойни на румънците , но все пак домакините имаха леко предимство във възможностите за отбелязване на гол. В 23-та минута домакините изпълниха пряк свободен удар пред вратата на русенци, но Филип Димитров се намеси добре. Две минути по-късно играчите на Астра излязоха напред в резултата – след разиграване в наказателното поле на Дунав, Лулаку бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Филип Димитров.

Малко след 60-ата минута играчите на Астра удвоиха резултата – Антонов не успя да пресече дълго подаване, топката попадна в нападател на домакините и той оформи крайното 2:0.