Спортният талант на „Еврофутбол“ Мария Делчева спечели златен медал в отборния турнир за смесени състави по бадминтон на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес - Аржентина. Тимът „Алфа“, от който беше част Мария, победи на финала „Омега“ със 110:106.

Щангистът Христо Христов спечели сребърен олимпийски медал в категорията над 85 кг. Той събра двубой от 379 кг.  Шампион стана иранецът Алиреза Юсефи, който изпревари нашето момче само с 1 килограм.

Плувкинята Диана Петкова завърши на шесто място на 50 метра свободен стил в Аржентина с време 25,56 сек. На полуфинала в същата дисциплина тя плува за 25,53 сек., с което постави нов национален рекорд. Предишният беше на Нина Рангелова - 25,77 сек. Диана се представи отлично и на 100 метра свободен стил, където завърши на 13-о място. На 50 метра бруст тя се класира 24-а.

Други трима таланти на „Еврофутбол“ в плуването обраха златните медали на международния турнир „Бриз“, който се проведе в Бургас. В него участваха 667 плувци от 9 държави - България,  Великобритания, Египет, Латвия, Молдова, Румъния, Сърбия, Турция и Хърватия.

Светлозар Николов стана първи на 400 м съчетано плуване с време 4:16.38 мин. Така той покри норматива за Световното първенство по плуване за мъже и жени на 25 м басейн в Хуанджоу – Китай, през декември 2018 г.  Светлозар стана шампион и на 200 м съчетано, където завърши за 2:02.25 мин. На 200 м бътерфлай талантът се класира на 3-то място с време 2:05.24 мин., а на 100 м бруст грабна сребърния медал с 1:01.83 мин.

Петър Божилов спечели два златни медала на същия турнир в дисциплините 800 м и 400 м св. стил. Той завоюва и титлата за най-добър плувец на състезанието с резултата си на 800 м св. стил – 7:55.06 (813 точки по ФИНА). На 400 м св. стил Петър завърши за 3:52,78 мин.

Иван Алмаджиев стана шампион на 50 м бътерфлай с 24.30 сек., което е негово лично постижение и изравнен рекорд на юноши старша възраст. Той спечели златен медал и на 50 м гръб с 26.61 сек.

Александър Сръндев стана седми в дистанцията на 10,6-километа по време на маратона на София, който се състоя в неделя. Алекс завърши седми за 35:19.5 мин.