Питсбърг Пингуинс – ФИЛАДЕЛФИЯ ФЛАЙЪРС 2:4
(0:1, 2:1, 0:2)
В серията: Питсбърг води с 3:2
* Далечен удар на Шон Кутюрие мина покрай Мат Мъри и влезе във вратата 1:17 минути преди края. Така Филаделфия спечели гостуването си на Питсбърг и намали на 2:3 изоставането си в плейофната серия на Източната Конференция на НХЛ. Клод Жиру, Валтери Филпула и Мат Рийд също се разписаха за Флайърс, а Михал Нойвирт направи 30 спасявания. Джейк Генцел и Браян Ръст бяха точни за „пингвините“, а Мъри отрази 21 удара към вратата си. Шестият мач от серията ще се играе във Филаделфия на 22 април (неделя) от 22:00 часа българско време.

УИНИПЕГ ДЖЕТС – Минесота Уайлд 5:0
(4:0, 0:0, 1:0)
В серията: Уинипег печели с 4:1
* Якоб Троуба, Браян Литъл, Брендън Танев и Джоел Армия се разписаха в първите 11:59 минути на мача и донесоха победата, с която Уинипег за първи път в историята си спечели плейофна серия. Силното голово начало на Джетс доведе до смяната на вратаря на Минесота Деван Дъбник, който получи шест попадение от 10 удара, а резервата Алекс Сталък отрази 15 удара. Стражът на Уинипег Конър Хелебър направи 30 спасявания за втория си мач от плейофите без допуснат гол. Марк Шайфли се разписа за успеха на канадския тим. Във втория кръг от плейофите на Западната Конференция Уинипег ще играе срещу победителя от серията между Нешвил и Колорадо. При единственото си предишно участие в плейофите Джетс отпадна в първия кръг от Анахайм през 2015 година. Клубът се премести от Атланта в Уинипег през 2011 година. При единственото си участие в плейофите Атланта Трашърс през 2007 година записа четири поредни загуби от Ню Йорк Рейнджърс.

Нешвил Предатърс – КОЛОРАДО АВЪЛАНЧ 1:2
(0:0, 0:0, 1:2)
В серията: Нешвил води с 3:2
* Свен Андриджето вкара победния гол за Колорадо 1:28 минути преди края и така „лавините“ обърнаха Нешвил за успеха, с който намалиха на 2:3 изоставането си в плейофната серия на Западната Конференция. Габриел Ландеског също беше точен за Авъланч, а вратарят Андрю Хамънд направи 44 спасявания. Ник Бонино се разписа за Нешвил, а Пека Рине отрази 25 удара. Шестият мач от серията ще се играе в Денвър на 23 април (понеделник) от 5:00 часа рано сутринта българско време.