ТОРОНТО МЕЙПЪЛ ЛИЙФС – Кълъмбъс Блу Джакетс 6:3
(2:1, 2:2, 2:0)
* Назим Кадри блесна с хеттрик и две асистенции, а Фредерик Андерсен направи рекордните за кариерата си 54 спасявания при петия пореден успех на „кленовите листа“. За Кадри това беше четвърти хеттрик в кариерата, а за първи път постига пет точки в един мач. Патрик Марло добави гол и две асистенции, Мич Марнър завърши с едно попадение и едно голово подаване, а Доминик Муур също се разписа. Ник Фолино завърши с два гола и една асистенция за Кълъмбъс, който спря серията си от две поредни победи. Джак Джонсън съще се разписа, Александър Венберг направи две асистенции, а Йоонас Корписало отрази 22 удара.

КОЛОРАДО АВЪЛАНЧ – Монреал Канейдиънс 2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
* Семьон Варламов направи 43 спасявания, а Колорадо изравни клубния си рекорд от 10 поредни домакински победи, поставен през сезон 1994/95, когато клубът със състезаваше под името Квебек Нордикс. Карл Сьодерберг и Александър Кърфуут вкараха за „лавините“. Анти Ниеми отрази 23 удара към вратата на Монреал, който записа трета поредна загуба.

Ванкувър Канъкс – ФЛОРИДА ПАНТЪРС 3:4
(2:4, 1:0, 0:0)
* Ник Бюгстад се отличи с гол и асистенция, а Флорида обърна Ванкувър за успеха като гост. „Пантерите“ изоставах с 1:2 през първия период, но до края на частта вкараха още три гола, като последните два от тях бяха в рамките на 1:11 минути. Евгений Дадонов, Джейми Макгин и Александър Петрович също се разписаха за Пантърс, които записаха втора поредна победа и имат шест успеха в последните си седем мача. Джеймс Риймър направи 34 спасявания. Бо Хорват завърши с гол и асистенция за Ванкувър, който записа пета загуба за последните си шест мача. Брок Бесър и Майкъл Дел Зото също бяха точни за Канъкс, а Якоб Маркстрьом отрази 30 удара.

Източник: Хокейни новини