Спортният талант на „Еврофутбол“ Иван Банчев спечели бронзов медал в олимпийския стил рекърв, след като завърши трети на Европейското първенство по стрелба с лък за кадети в гр. Патра – Гърция. В квалификациите той постигна резултат от 644 т. На полуфинала Иван загуби от шампиона след супер напрегната стрелба и два баража. В спора за третото място Иван победи с 6-0 по абсолютно безапелационен начин.

Диана Петкова, Иван Алмаджиев, Светлозар Николов и Петър Божилов за пореден път триумфираха като победители в различни дисциплини на Държавното лично отборно първенство по плуване за мъже и жени (28.06-01.07.2018 г.). Състезанието беше и открит шампионат (оупън) за покриване на нормативи за младежката олимпиада в Буенос Айрес.

Диана Петкова завоюва 4 златни и 1 сребърен медал. Тя изплува 50 м кроул за 26.23 сек. (1-во място на национално ниво и в общото класиране на открития шампионат), 100 м кроул за 57.38 сек. (1-во място в България и 2-ро в оупън-класацията); 50 м бруст за 33.76 сек. (1-во място на национално ниво и 3-то в общото класиране), 100 м бруст за 1:13.79 мин. (2-ра позиция на републиканско ниво и 4-та в открития шампионат) и 200 м съчетано плуване за 2:18.77 мин. (1-во място както на национално ниво, така и в общото класиране на открития шампионат).

Две шампионски титли завоюва Петър Божилов - на 800 м св. стил с време 8:11.31 мин. и на 400 м св. стил с 4:02.80 мин. Той стана първи както в категория оупън, така и в националното класиране.
Светлозар Николов е първи на 400 м съчетано с 4:26.88, което е с две секунди по-бързо от зададеното му лично време, и втори на 200 м съчетано с 2:06.08 мин.

На 100 м бътерфлай Иван Алмаджиев завърши с 56,37 сек. - второ място в държавното класиране и в открития шампионат, а на 50 м бътерфлай - с 25,46 сек., което го нареди втори в държавното класиране и трети в оупън-класацията.

Днес Иван Алмаджиев, Светлозар Николов и Петър Божилов заминаха с националния отбор, за да вземат участие в Европейско младежко първенство по плуване в гр. Хелзинки, Финландия. Състезанието ще е в периода 4-8.07.2018 г.

Талантът на „Еврофутбол в тениса Гергана Топалова победи Клара Таусон от Дания (която е номер девет в световната ранглиста по тенис за девойки) с 2:6, 6:4, 7:6(5) на турнира в Роухемптън - Великобритания. За Гергана това е последният й турнир преди участието й в „Уимбълдън“ за девойки, където ще представи България като най-силната тенисистка в своята възрастова категория.

„Еврофутбол“ желае още много успехи на спортните си таланти!

Медийни партньори по програма „Спортни таланти“ са сайтовете BLITZ.BG, actualno.com, offnews.bg, sportlive.bg, viasport.bg, bgsprint.com, bgathletic.com, ngobg.info, вестник „Еврофутбол“, агенциите КРОСС и БГНЕС, радиата Дарик радио и Българското национално радио. За поредна година подкрепа оказва и Националната спортна академия „Васил Левски”.