Българският национален отбор по хокей на лед стартира с победа на световното първенство до 20 години в Дивизия III, което се провежда в София. В първия си мач "лъвовете" надвиха Нова Зеландия с 5:3, съобщава "Хокейни Новини"

Гостите откриха резултата чрез Фелипе Агире-Ландшуфт, но още до края на първата третина българите обърнаха с голове на Веселин Диков и Александър Гацев. Даниел Дилков вкара за България през втората част, но новозеландците върнаха едно попадение чрез Моузес Байгейт-Смит. Мирослав Василев покачи на 4:2 през третата част. Люк Хил вкара за Нова Зеландия при числено намален състав, но 53 секунди преди края Василев подпечата българската победа с гол на празна врата.

Най-полезен в мача от Нова Зеландия стана Люк Хил. За най-добър в българския отбор беше определен Александър Гацев.

Мачовете се играят в столичната зала "Христо Ботев" при свободен вход.