Ню Джърси Девилс – ДЕТРОЙТ РЕД УИНГС 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
* Петър Мразек направи 37 спасявания за втория си пореден мач без допуснат гол и общо трети за сезона. Тайлър Бертузи, Дейдид Буут и Дилан Ларкин бяха точни за Детройт, който спря серията си от две поредни загуби и спечели за втори път в последните си шест мача. Кори Шнайдър отрази 27 удара за Ню Джърси, който има само две победи в последните си 10 мача.

Торонто Мейпъл Лийфс – КОЛОРАДО АВЪЛАНЧ 2:4
(0:1, 2:1, 0:2)
* Блейк Комо вкара7:43 минути преди края и донесе десетата поредна победа на Колорадо, а след това Габриел Ландеског се разписа на празна врата 54 секунди преди финалната сирена. Габриел Бърк и Найл Якупов също бяха точни за „лавините“, а Джонатан Берние направи 29 спасявания. Остън Матюс и Патрик Марло вкараха за Торонто, а Фредерик Андерсен отрази 23 удара.

МИНЕСОТА УАЙЛД – Отава Сенатърс 3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
* Джейсън Зукър се разписа в четвърти пореден мач, а Алекс Сталък направи 37 спасявания за победата на Минесота. Зак Паризе и Микаел Гранлунд също бяха точни за „диваците“, които имат четири успеха в последните си шест мача. Мат Дюшен вкара за Отава, а Майк Кондън отрази 33 удара в първия си мач от 30 декември насам. За „сенаторите“ това беше четвърта загуба в последните пет мача.

Чикаго Блекхоукс – ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ 0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
* Андрей Василевски направи 40 спасявания за седмия си мач без допуснат гол от началото на сезона. Крис Куниц вкара при числено намален състав през втората третина, а Яни Гурд добави едно попадение в края на мача. С този успех Лайтнинг спряха серията си от три поредни загуби и изместиха Вегас Голдън Найтс от първото място в общото класиране на НХЛ. Джеф Глас отрази 29 удара към вратата на Чикаго, който записа трета поредна загуба и четвърта в последните пет мача.

АРИЗОНА КОЙОТИС – Ню Йорк Айлъндърс 3:2 след прод.
(1:0, 1:1, 0:1, 1:0)
* Ник Казинс вкара втория си гол в мача 2:21 минути след началото на оувъртайма и донесе втората поредна победа на „койотите“. Казинс добави в актива си и асистенция към гола на Брендън Перлини, а Анти Раанта направи 32 спасявания. Антони Бовилие се разписа два пъти за Айлъндърс, които загубиха за трети път в последните си четири мача. Ярослав Халак отрази 30 удара.

Калгари Флеймс – БЪФАЛО СЕЙБЪРС 1:2 след прод.
(1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
* Джак Айкъл се разписа 1:30 минути след началото на продължението и Бъфало спечели като гост на Калгари за първи път от 18 октомври 2003 година. Скот Уилсън също вкара за Сейбърс, а Чад Джонсън направи 32 спасявания. Матю Ткачък беше точен за Флеймс, а Майк Смит отрази 31 удара.

Източник: Хокейни новини