Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди джудиста Ивайло Иванов, който спечели сребърен медал на турнира от Големия шлем в Баку (10-12 май). Възпитаникът на Атанас Герчев беше безапелационен до финала в категория до 81 килограма, където отстъпи при "златна точка" на представителя на Израел Саги Муки. Преди това Иванов записа четири последователни победи над Оумар Джало Алфа (Франция), Хосе Мария Мендиола (Испания), Алан Кубетцов (Русия) и Тато Григалашвили (Грузия).

Министър Кралев поздрави Ивайло Иванов за отличното му представяне и изрази увереност, че няма да има проблем със спечелването на квота за Олимпийските игри. В момента Иванов е на осмата позиция в олимпийската ранглиста, която му осигурява виза за Токио.

На Ивайло предстои лагер в Сърбия тази седмица, където ще се подготвя за предстоящите Европейски игри в Минск (21-30 юни). В беларуската столица турнирът по джудо е със статут на Европейско първенство и също носи точки за Игрите в Токио през 2020.

На срещата в спортното министерство днес присъства и вицепрезидентът на Българската федерация по джудо Даме Стойков.