Финландия изненадващо спечели световната титла по хокей на лед в Словакия. На финала финландците победиха фаворита Канада с 3:1, а преди това на полуфинала бяха отстранили другият голям претендент за трофея Русия. Канадците загубиха от Финландия и в първия ден от шампионата на планетата със същия резултат.

След около десет минути игра Ший Тиъдър (10:02) даде аванс на "кленовите листа", но капитанът Марко Антила (22:35) изравни в началото на втората третина след асистенция на Сакари Манинен. Отново Антила (42:35) се разписа в началото и на третата третина, давайки преднина на Суоми. Малко повече от четири минути преди края Хари Песонен (55:54) оформи крайното 3:1 след подаване на Юхани Тирвайнен.

Това е трета световна титла за финландците, които за последно бяха триумфирали през 2011 година, когато разбиха Швеция с 6:1 пак в словашката столица Братислава. Канада има 26 световни титли и 15 загубени финала.