Ерика Зафирова спечели бронзов медал от международния турнир по художествена гимнастика в Москва. По оценки тя заема 7-мо място със сбор от 54.950, но тъй като се класира само по една участничка от страна, Ерика е изпреварена единствено от Карина Кузнецова (Русия) и Анастасия Салос (Беларус), пише Beauty in Sport.com.

Днес Ерика допусна много неточности на лента и получи едва 13.100 точки, а на бухалки едно малко изпускане я разконцентрира и последваха още няколко такива, както и залитане на пирует. Оценката обаче е 13.200 точки, което означава, че при чиста игра може да бъде много по-висока.

В 12:00 днес започват финалите в Гран При турнира, където ще видим ансамбъла с двете си съчетания и Боряна Калейн с топка и лента.