Националният ансамбъл на България в състав Галина Танчева, Владислава Танчева, Елеонора Кежова, Кристина Рангелова, Михаела Маевска и Стела Султанова зае четвърто място в съчетанието с 5 обръча и пето място на 3 ленти и 2 въжета на финалите на отделните уреди на 29-ото световно първенство по художествена гимнастика в Мие (Япония).

Днес българките, който откриха състезанието, изиграха невероятно съчетанието си с 5 обръча, без нито една грешка и бяха бурно аплодирани от зрителите в залата. Те получиха оценка от 25.775 точки, която им отреди четвъртата позиция.

С ленти и въжета момичетата на Илиана Раева играха също много добре и получиха оценка от 25.625 точки - пето място. Ден по-рано българският ансамбъл завърши на 7-мо място в многобоя.

Титлата в съчетанието с 5 обръча спечели Русия с 27.700 точки, пред световния шампион в многобоя Италия с 27.275 точки и Беларус с 27.225 точки.

На 3 ленти и 2 въжета златото взе Италия с 26.650 точки, пред Беларус с 26.600 и Русия с 26.300. Световното първенство беше закрито от президента на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) Бруно Гранди, а след края на финалите при ансамблите се проведе зрелищен галаспектакъл./БЛИЦ

Крайно класиране финали ансамбли: 5 обръча:
1. Русия (Уляна Донскова, Дария Королева, Екатерина Малигина, Анастасия Максимова, Наталия Пичужкина, Дария Шчербакова) - 27.700 точки
2. Италия (Елиза Бланки, Джулия Галтаросса, Ромина Лаурита, Даниела Масерони, Елиза Сантони, Анжелика Савраюк) - 27.275