Роденият в Русе Александър Георгиев направи 34 спасявания и отрази три дузпи за успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 5:4 като гост на Кълъмбъс Блу Джакетс. Така нюйоркчани записаха пета победа в последните си шест мача.

Джими Веси вкара победната дузпа за Рейнджърс, след като Георгиев не позволи да бъде преодолян от Артеми Панарин, Антъни Дюклер и Оливер Бьоркстранд.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В редовното време тимът от Ню Йорк имаше аванс от два гола преди средата на втората третина. Мика Зибанеджад откри за гостите в шеста минута на мача, но 34 секунди преди края на първата част Кем Аткисън изравни. След това Павел Бучневич и Крис Крийдър направиха 3:1 за Рейнджърс.

Последваха три попадения за Кълъмбъс в рамките на четири минути и 14 секунди. Пиер-Люк Дюбоа, Ник Фолино и Александър Венберг обърнаха резултата в полза на домакините. Джими Веси изравни за 4:4 само 53 секунди преди края на втората третина.

Мика Зибанеджад, Кевин Шатъкърк и Джими Веси се разписаха за нюйоркчани при дузпите. Кем Аткинсън и Пиер-Люк Дубоа преодоляха Георгиев при изпълненията си. Вратарят на Кълъмбъс Йоонас Корписало завърши с 15 спасявания.