Четирима от спортните таланти на „Еврофутбол“ в плуването – Диана Петкова, Иван Алмаджиев, Светлозар Николов и Петър Божилов, спечелиха общо 12 златни медала през уикенда. Всеки от тях се пребори по три пъти за първото място в различни дисциплини на турнири в Сандански и София.

Петкова, Алмаджиев и Николов участваха в Третия международен плувен турнир „Спартак“, който се проведе от 11 до 13.05.2018 г. в гр. Сандански. Диана завоюва златни медали на 50 м кроул (с време 26.86 сек.), 50 бруст с 34.63 сек. и 100 м бруст с 1:14.04 мин. На 100 м гръб с време 1:05.97 тя зае второ място.

Иван Алмаджиев стана шампион на 50 м свободен стил с 24.40 сек., на 50 м бътерфлай с 25.18 сек. и на 100 м бътерфлай с 56.70 сек. Той участва и в група Е - 2003 и по-големи и зае 4-то място по точки на FINA в групата.

Светлозар Николов се класира първи на 200 м св стил с 1:56.07 мин., на 100 м гръб с 1:01.08 мин. и на 200 м съчетано с 2:09.09 мин. и взе сребърен медал на 200 м бруст с 2:23.01 мин.

По същото време Петър Божилов взе участие в Националната универсиада на басейна на Техническия университет в София, където спечели три златни медала на 50 м, 100 м и 200 м свободен стил. Той се състезава с отбора на Югозападния университет „Неофит Рилски“ – Благоевград, и отбеляза лично постижение от 24.45 секунди на 50 м свободен стил. В момента Петър е на седмо място в европейската ранглиста на плувците до 18 години на 800 м свободен стил.

Талантът Рахим Рашайда стана шампион по шпага за своята възрастова група (до 13 г.) на международния турнир „Олимпици" Гран при в град Бекешчаба – Унгария. Той се пребори за титлата в конкуренция със 119 участници. За деца до 14 години той зае трето място от 134 участници, а до 15 г. стана девети от 116 участници.

Състезателката по спортна стрелба Таня Звискова приключи участието си в Световната купа в Америка / Форт Бенинг. В дисциплината 60 изстрела с пневматична пушка за жени тя се класира на 44-та позиция с резултат 615.7 т. В дисциплината 10 метра с въздушна пушка - смесени отбори, двамата с Антон Ризов се класираха на 16-о място с общ резултат 829.2 т.
Гергана Топалова, която миналата седмица спечели титлата от турнир по тенис на червени кортове в Кайро – Египет, стигна до полуфинал на втори турнир, проведен отново в египетската столица.  Там тя беше отстранена от Шелби Талков от САЩ. Преди този мач Топалова отбеляза осем поредни победи в Кайро и 13 в турнири за жени.

На държавното първенство по художествена гимнастика Миля Янакиева влезе в надпревара с всички национални състезателки от възрастите 2003 г. и 2004 г. Въпреки голямата конкуренция и факта, че повечето бяха по-големи от нея, Мила се класира на финал на топка с оценка 14.100 и стана шеста.
„Еврофутбол“ желае още много успехи на своите спортни таланти!

Медийни партньори по програма „Спортни таланти“ са сайтовете BLITZ.BG, actualno.com, offnews.bg, sportlive.bg, viasport.bg, bgsprint.com, bgathletic.com, ngobg.info, вестник „Еврофутбол“, агенциите КРОСС и БГНЕС, радиата Дарик радио и Българското национално радио. За поредна година подкрепа оказва и Националната спортна академия „Васил Левски”.