Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Юношите на ЦСКА до 19 години победиха Кралските военновъздушни сили на Великобритания с 4:0 в зрелище, играно на стадион “Българска армия”.

Мачът бе по случай 100-годишния юбилей на гостите, чиято военна авиация е най-старата в света. Специални гости на двубоя бяха заместник-посланикът на Великобритания у нас Лин Чарлз и Андреас Хайн - подполковник от мисията на НАТО в България. Преди старта на мача те, както и треньорът на "Икар" Скот Хайдман, получиха юбилейни фланелки, шалове и албума "70 години ЦСКА" от легендите Димитър Пенев и Пламен Марков.

“Армейците” започнаха срещата с домакински натиск, като положенията пред вратата на британците  не спираха.

Още в началото на мача Огнян Николов излезе на добра позиция за гол и отправи страхотен изстрел, но той бе спасен от стража на гостите Марк Боудън.

Последваха нови силни минути за “червените”, които видимо владееха инициативата, но гол така и не падаше. Така се стигна до 38-ата минута, в която преимуществото на ЦСКА се материализира в гол. Точен бе Христо Панчев, който отбеляза страхотно попадение от далечна дистанция.

До края на полувремето домакините продължиха да контролират срещата, но така и не съумяха да вкарат нов гол.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Второто полувреме започна с промени и в двата състава, като за ЦСКА в игра се появиха кондиционният треньор Кирил Динчев, администраторът Димитър Вутов, както и братът на Нестор Ел Маестро - Никон. Именно последният направи най-силно впечатление през втората част, като не спираше да тормози защитата на британците. Никон Ел Маестро стигна и до красив гол в 67-ата минута, когато отбеляза с удар извън наказателното поле.

ЦСКА продължи да натиска своя съперник и логичното се случи в 70-ата минута, когато Борислав Будинов направи 3:0 след хубав удар с глава след изпълнение на корнер.

В 89-ата Митко Митков оформи крайното 4:0 с нов прекрасен изстрел от дистанция.

Стартов състав на ЦСКА: 12. Кристиян Сотиров (в), 13. Дейвид Симеонов, 4. Йоан Бауренски (к), 2. Димитър Жабов, 4. Християн Петров, 6. Росен Петров, 20. Христо Панчев, 17. Андрей Йорданов, 16. Александър Александров, 14. Асен Дончев, 18. Огнян Николов

Резерви: 1. Борис Груев (в), 16. Кристиян Атанасов, 20. Даниел Иванов, 9. Емил Ценов, 10. Димитър Михайлов, 5. Джулио Чарлов, 3. Милен Манчев, 15. Никола Борисов, 19. Митко Митков, 10. Александър Иванов, 8. Жулиан Манолов, 7. Любослав Златков, 11. Радослав Илиев, 9. Борислав Будинов, 5. Димитър Вутов, 11. Кирил Динчев, 8. Никон Ел Маестро

Старши треньор: Ивайло Станев

Стартов състав на ИКАР: 1. Марк Боудън (в), 2. Дан Търнър, 14. Дан Райт, 3. Андрю Арнисън, 18. Бен Бъртър, 19. Амиел Саман, 6. Дилън Кей, 4. Риз Евънс, 15. Джош Рийс, 5. Саймън Уейн, 7. Том Съмървил

Резерви: 99. Майк Миастър, 17. Конъл Диксън, 19. Сам Тейлър, 8. Фил Пиндър, 16. Крейг Пърсивал, 13. Гарем Евънс, 12. Ейди Портър, 1. Тим Салингър, 20. Стив Барбър, 11. Скот Хайдман

Старши треньор: Скот Хайдман