ЦСКА навакса два гола пасив и направи зрелищно равенство 3:3 с датския вицешампион Брьондби в последната си контрола по време на лагера в Австрия.

След дълго лечение на контузия Фернандо Каранга се завърна в игра за „червените“ като титуляр, вкара един от головете и пропусна дузпа. Почивка в тази среща получиха Данте Стипица, Николай Бодуров и Рубен Пинто. Кирил Десподов, Стойчо Атанасов, Слави Петров и Александър Георгиев не взеха участие заради травми.

Анте Ерцег (28, 42) даде сериозна преднина на датчаните, а Фернандо Каранга (44) намали. Мортен Френдруп (46) вкара за трети път във вратата на "червените", но последваха два бързи гола на Жоржиньо (63) и Тиаго (65), които оформиха крайния резултат.

Първите 20 минути бяха равностойна и без положения пред двете врати. В 28-ата минута датчаните поведоха, след като влезлият като резерва в 20-ата минута Тиблинг центрира отдясно и оставеният непокрит Ерцег вкара от близка дистанция. Две минути след това ЦСКА можеше да изравни, но Каранга пропусна сам срещу вратаря Швебе.

В 33-ата минута пред завърналия се в игра след контузия Каранга се откри нов шанс, но бразилецът шутира отблизо над вратата. Дори да бе вкарал гол, той нямаше да бъде зачетен заради отсъдена засада. В 42-ата минута вицешампионът на Дания удвои аванса си след грешка на „армейците“ в центъра на терена и шут на Ерцег от границата на наказателното поле.

„Червените“ бързо намалиха изоставането си, след като в 44-ата минута Каранга получи пас от Жанио Бикел и от средна дистанция с десния крак вкара за 1:2. Вратарят Швебе закачи топката, но не успя да предотврати гола.

Веднага след почивката в 46-ата минута Брьондби върна аванса си от два гола, след като Френдруп прати топката неспасяемо точно под напречната греда. В 52-ата минута Енрике Рафаел бе фаулиран в наказателното поле на датчаните и последва дузпа, която Фернандо Каранга пропусна, след като ударът му бе отразен от вратаря Швебе.

В 58-ата минута Брьондби пропусна нови две възможности. Първо играч на датчаните шутира от опасна позиция в ръцете на Черниаускас, а секунди по-късно Нилсон опита да го прехвърли с глава, но вратарят спаси. Пет минути по-късно минута новото попълнение Жоржиньо намали на 2:3, вкарвайки изключително красиво попадение. Две минути след това Тиаго Родригес се разписа с удар от далечна дистанция и изравни резултата за 3:3.

В 78-ата минута Жоржиньо бе на път да получи прекрасен извеждащ пас на Тонислав Йорданов, но вратарят Швебе бе по-бърз и изпревари футболиста на "червените". До края на мача нито един от двата тима не успя да стигне до попадение и да се поздрави с успеха.

ЦСКА - Брьондби 3:3
0:1 Анте Ерцег (28), 0:2 Анте Ерцег (42), 1:2 Фернандо Каранга (44), 1:3 Мортен Френдруп (46), 2:3 Жоржиньо (63), 3:3 Тиаго Родригес (65)

Съставите
ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон Телес, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов, 29. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 17. Енрике Рафаел, 8. Едвин Джеси, 20.Тиаго Родригес, 9. Фернандо Каранга
Резерви: 33. Георги Китанов, 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 24. Стивън Перейра, 15. Кристиян Малинов, 7. Жоржиньо, 21. Тонислав Йорданов, 22. Никола Колев

Брьондби: 1. Швебе, 2. Гамелби, 6. Хермансон, 4. Рьокер, 3. Юнг, 19. Норгаард, 8. Фискер, 34. Линдстрьом, 7. Кайсер, 11. Ухре, 50. Ерцег
Резерви: 16. Бело, 12. Тиблинг, 13. Ларсон, 15. Коплин, 20. Вилчак, 21. Виген, 22. Нилсон, 23. Араюри, 24. Кабонго, 26. Блажек, 32. Френдруп

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига