ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

ЦСКА завършиха 0:0 с Шахтьор (Донецк) в най-авторитетната си контрола от лагера в Австрия. След като "червените" спечелиха с 3:0 над японския Нагасаки и с 2:1 срещу руския Уфа, днес се представиха достойно срещу шампиона на Украйна. През второто полувреме в игра за Шахтьор се появи бившият голмайстор на ЦСКА Жуниор Мораес. Бразилецът дори можеше да донесе победата на настоящия си отбор, но направи пропуск в края.

За мача днес "червените" отново бяха без голямата си звезда Фернандо Каранга, който продължава да лекува контузия. Треньорът Нестор Ел Маестро остави извън групата още Витаутас Черниаускас, Данте Стипица, Енрике Рафаел, Стойчо Атанасов, Жанио Бикел, Жоржиньо, Пламен Гълъбов и Жеферсон Телес. Каранга и Енрике все още не са готови за игра, Стойчо Атанасов получи контузия и отпадна за всички контроли в Австрия. На Бикел, Жоржиньо, Гълъбов и Жеферсон пък беше дадена почивка. В предни позиции Ел Маестро заложи на Десподов и Тонислав Йорданов.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

"Армейците" изиграха равностоен мач срещу осминафиналиста в Шампионска лига през изминалия сезон и създадоха добри ситуации за гол, които обаче не успяха да оползотворят.

През първите десетина минути украинците контролираха играта, но без да създават сериозни положения пред Георги Китанов. Първата по-сериозна опасност дойде в 15-ата, когато Дентиньо надскочи Чорбаджийски, засече с глава, пращайки топката в аут.

В 33-ата минута Бодуров успя да спре с шпагат голова атака на украинците. ЦСКА отговори с опасна контраатака секунди по-късно, когато Десподов и Александър Георгиев се озоваха срещу един бранител в оранжево-черно, но пасът на първия към втория не сполучи и "червените" пропиляха най-добрата си възможност до този момент.

Втората част започна с пропуск на Шахтьор. Направи го Коваленко, който бе оставен непокрит около точката на дузпата. В 48-ата минута появилият се след почивката Жуниор Мораес шутира извън границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб.

В заключителните минути шампионът на Украйна имаше няколко възможности за гол. Първо Ракитцкий стреля от фаул, а Китанов спаси. В 83-ата минута стражът на ЦСКА отрази с крак и шут на Мораес, а секунди по-късно улови изстрел на украински футболист от границата на наказателното поле.

В 85-ата удар на Тонислав Йорданов прелетя над напречната греда. Малко след това Мораес пропусна и контролата завърши 0:0.

В последната си проверка на австрийска земя ЦСКА ще се изправи срещу датския Брьондби. Двубоят е в понеделник от 19:00 часа на стадиона в град Кирхбихл.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2018 в Първа лига

ЦСКА - ШАХТЬОР (Донецк) 0:0

Стартовият състав на ЦСКА: 33. Георги Китанов (в), 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 24. Стивън Перейра, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто, 22. Никола Колев, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов, 21. Тонислав Йорданов
Резерви: 12. Слави Петров (в), 23. Александър Дюлгеров, 29. Борис Секулич, 26. Валентин Антов, 8. Едвин Джеси, 20 Тиаго Родригес