ЦСКА победи елитния чешки Прибрам с 3:0 в първа контрола от лагера в Австрия. Три от новите попълнение – Петър Занев, Денис Давидов и Греъм Кери започнаха като титуляри, а последният можеше да открие резултата в осмата минута.

ЦСКА все пак поведе няколко минути по-късно с гол на Али Соу, който получи топката от Рафаел Енрике, обърна се и с удар по земята я вкара във вратата на съперника за 1:0. Между 20-ата и 27-ата минута новите попълнения Греъм Кери и Денис Давидов можеха да се превърнат в асистенти, но Тиаго Родригес и Нуно Пинто не успяха да вкарат.

Последваха още няколко пропуска и една греда преди да дойде 41-ата минута, в която Давидов подаде на Рафаел Енрике, който залъга вратаря и направи 2:0.

През втората част ЦСКА излезе с нови 11 на терена, след които вратарят Густаво Бусато, Тони Уот и Диего Фабрини. Уот се размина с гола в 52-ата минута, когато удари гредата, но друго ново попълнение - Диего Фабрини успя да се разпише за 3:0 в 78-ата минута. Италианецът получи топката от Евандро, спря я и матира вратаря на Прибрам.

Това е втора победа на ЦСКА с 3:0 в контролите след класиката над Локомотив (Горна Оряховица) в Тетевен, а следващата проверка е на 27 юни (четвъртък) от 19:00 часа срещу унгарския Ференцварош.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

ЦСКА (първо полувреме): 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес (к), 7. Денис Давидов, 17. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

ЦСКА (второ полувреме): 12. Густаво Бусато, 3. Жеферсон Телес, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 26. Валентин Антов, 8. Греъм Кери, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 23. Митко Митков 9. Тони Уот

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2019