Юношите на ЦСКА до 19 години победиха Марек (Дупница) с 4:0 в отложен мач от петия кръг на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

"Армейците" откриха резултата в 8-ата минута, когато Жулиан Манолов нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар, а Никола Борисов беше точен с глава при добавката. В 17-ата Христо Панчев се разписа с удар извън наказателното поле, а в 37-ата Борислав Будинов направи преднината на "червените" 3:0 след нов гол с глава.

В 60-ата минута нападателят на ЦСКА Росен Петров беше контузен след удар с коляно в кръста и се наложи да бъде транспортиран до болница с линейка.

Крайния резултат 4:0 оформи Александър Иванов в 69-та минута на двубоя.

В събота ЦСКА приема Лудогорец на базата в Панчарево. Мачът ще започне в 16:00 часа.

Стартов състав: Кристиян Сотиров (в), Дейвид Симеонов, Никола Борисов (к), Димитър Жабов, Митко Митков, Йоан Бауренски, Христо Панчев, Жулиан Манолов, Росен Петров, Асен Дончев, Борислав Будинов

Резерви: Борис Груев (в), Адриан Гиргинов, Джулио Чарлов, Милен Манчев, Александър Александров, Александър Иванов, Андрей Йорданов

Старши треньор: Ивайло Станев