Лидерът в Първа лига ЦСКА се устреми и към Купата на България, преодолявайки с лекота 1/16-финалите. "Червените" отвяха с 4:1 Несебър при гостуването си край морето. В герой за ЦСКА се превърна Кевин Кубемба, който блесна с хеттрик. Едно попадение добави резервата Кирил Десподов, а в края Николай Бодуров прати топката в грешната врата и благодарение на опитния защитник домакините стигнаха до почетно попадение.

За гостуването край морето треньорът на ЦСКА Стамен Белчев очаквано даде почивка на някои от основните си футболисти, включително головата машина Фернандо Каранга. Заместникът му Кевин Кубемба се възползва отлично от шанса и реализира хеттрик.

Класата на "червените" пролича още в началните минути. Играчите на Несебър удържаха до 15-ата минута, когато ЦСКА поведе.  Кевин Меркадо проби отляво и пусна успореден пас към Кубемба, който с едно докасване прати топката в мрежата на Стамен Бояджиев - 0:1. В 30-ата  лександър Георгиев отне топката от Николай Костов и напредна по лявото крило, центрира към наказателното поле, където Кубемба отново се измъкна от защитата на Несебър и реализира, удвоявайки преднината на столичани.

В заключителните секунди на първата част и Кевин Меркадо имаше шанс да реализира останал очи в очи със стража на домакините, но Бояджиев пак спаси.

Минута след старта на второто полувреме Несебър можеше да върне едно попадение. Китанов изпусна топката при центриране от корнер, Колев засече с глава, но Кристиян Малинов изби от голлинията.

В 60-ата Кубемба направи отлично двойно подаване с Раул Лое, след което се озова сам срещу Бояджиев и отблизо реализира в долния му десен ъгъл - 0:3.

В 89-ата и резервата Кирил Десподов успя да вкара, пронизвайки стража на "делфините" след асистенция на Александър Георгиев.

Секунди след това дойде почетното попадение за домакините - след автогол на Бодуров.

В срещата днес Стамен Белчев за първи път пусна титуляри най-новите попълнения - Александър Барт и Раул Лое.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - 1/16-ФИНАЛИ

НЕСЕБЪР - ЦСКА 1:4
0:1 Кевин Кубемба (15), 0:2 Кевин Кубемба (30), 0:3 Кевин Кубемба (60), 0:4 Кирил Десподов (89), 1:4 Николай Бодуров (90-автогол)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
13  Първа опасност пред вратата на ЦСКА, пазена от Георги Китанов. Защитата на гостите не се намеси добре при центриране от пряк свободен удар и топката попадна в Иван Колев, който опита удар, Божидар Чорбаджийски се намеси решително и изчисти в корнер.
15  ГОООЛ! ЦСКА повежда с гол на Кевин Кубемба! Кевин Меркадо проби отляво и пусна успореден пас към Кубемба, който с едно докасване прати топката в мрежата на Несебър.
30
 ГОООЛ! Кубемба е точен за втори път и ЦСКА повежда с 2:0! Александър Георгиев отне топката от Николай Костов и напредна по лявото крило, центрира към наказателното поле, където Кубемба отново се измъкна от защитата на Несебър и реализира.
37 - Раул Лое засича с глава центрирана топка, но не намира очертанията на вратата на домакините.
45 - Милчо Ангелов изведе отлично Кевин Меркадо зад защитата на домакините, еквадорецът обаче не успя да отбележи, след като Стамен Бояджиев се отчете с добра намеса.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Китанов не успя да улови центрирана топка от корнер, която попадна в Иван Колев, той засече с глава, но Кристиян Малинов изчисти от голлинията.
60  ГООООЛ! Отново Кубемба вкарва, ЦСКА повежда с 3:0! Нападателят на "червените" направи отлично двойно подаване с Раул Лое, след което се озова сам срещу Бояджиев и отблизо реализира в долния му десен ъгъл.
89  ГОООЛ! Кирил Десподов също е точен - 0:4! Александър Георгиев подаде на включилия се отляво Десподов, който с мощен изстрел прониза Бояджиев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90  АВТОГОЛ на Бодуров - 1:4! Николай Костов центрира от пряк свободен удар, а опитният защитник на "армейците" засече топката в своята врата, изненадвайки Китанов.
90+3 - Край на мача. ЦСКА елиминира Несебър след успех с 4:1.

НЕСЕБЪР
: 33.Стамен Бояджиев, 18.Нуретин Пюскюлю, 23.Диян Молдованов, 27.Николай Костов, 32.Симеон Баев, 10.Галин Димов, 17.Стоян Вълчев, 21.Емануил Манев, 25.Дженг Сиянг, 9.Иван Колев (67  28.Димитър Коларов), 5.Александър Бастунов
Резерви: 1.Мартин Димитров, 11.Стамен Ангелов, 16.Николай Дамянов, 2.Джуниет Али, 6.Даниел Бенчев, 20.Жак Пехливанов, 28.Димитър Коларов
Треньор: Александър Даменлиев

Резултат с изображение
ЦСКА12. Георги Китанов (в), 2. Стойчо Атанасов , 25. Александър Барт, 4. Божидар Чорбаджийски (к) (75  5.Николай Бодуров ), 18. Александър Георгиев, 21. Енрике Рафаел, 16. Раул Лое, 15. Кристиян Малинов (67  6.Рубен Пинто), 7. Кевин Меркадо (62  19.Кирил Десподов ), 8. Кевин Кубемба   , 29. Милчо Ангелов
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Антон Недялков, 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга
Треньор: Стамен Белчев

Несебър, Градски стадион
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация