ЦСКА не успя да победи за първи път през летните контроли. "Червените", водени от Добромир Митов, загубиха с 0:1 от съперника на Лудогорец в Шампионската лига - Ференцварош. Единственият гол в двубоя падна в 71-ата минута и бе дело на Токмач.

Така след две победи с по 3:0 срещу Локо (Горна Оряховица) и чешкия Прибрам, "армейците" са спрени.

За унгарците това пък бе втора поредна контрола в рамките на 24 часа. Вчера те загубиха с 1:2 от бразилския Ред Бул.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Двубоят започна по-добре за унгарския тим и той стигна бързо до две ситуации, които обаче бяха отразени прекрасно от Витаутас Черниаускас.

"Червените" отговориха на огъня с огън и в 18-ата минута Евандро преодоля цели трима от "зелените", но изстрелът му не попадна в целта.

Последваха нови силни минути и в 21-ата Ференцварош бе много близо да вкара. Черниаускас обаче успя да отрази отново по невероятен начин шут от 5-6 метра.

ЦСКА отново отговори по най-добрия начин, след като Али Соу тресна гредата с бомбен шут.

До края на частта гол така и не падна.

През първите минути на втората част головите положения пред двете врати съвсем липсваха. Първото такова дойде чак в 66-ата минута и бе изстрел от 20-ина метра, който обаче бе отразен от Черниаускас.

В 71-ата минута Токмач получи топката малко след центъра на терена, стигна до наказателното поле и след шут по земя в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

В следващите минути българският тим поиска дузпа на два пъти за нарушение и игра с ръка, но такава не бе отсъдена в нито една от двете ситуации.

В 89-ата минута "армейците" можеха да стигнат до изравнителен гол, когато Денис Давидов шутира опасно от фаул, но вратарят на унгарците изби.

До края на мача "червените" не успяха да намерят път към вратата на съперника и така се стигна до минималната загуба.

След днешния спаринг ЦСКА има още два мача в Австрия – срещу Шахтьор (Донецк) (30 юни), който вчера победи с 3:0 Лудогорец, и с РБ Залцбург (3 юли).
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2019

CSKA Sofia (Bul)ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу
Резерви: 1. Илия Шаламанов, 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 17. Енрике Рафаел

Image result for ferencvaros emblem
Ференцварош: 90. Динес, 8. Герго, 25. Блажич, 33. Двали, 26. Хейстер, 60. Ихнатенко, 14. Харатин, 97. Варга, 23. Лукас, 11. Зубков, 50. Пришки