ЦСКА продължава безгрешния си ход в контролите от лагера в Австрия. Този път жертва на „червените“ бе румънският Университатя (Крайова). Тимът на Стамен Белчев изоставаше с 0:2, но успя да обърне своя съперник и да стигне до успех с 4:2.

Попаденията за ЦСКА бяха дело на млади таланти. 22-годишният Милчо Ангелов вкара първия гол, а след него се разписаха Никола Колев (22 години) и Кристиян Малинов (23 години). Едно попадение добави и Симао. За румънците на два пъти се разписа Андрей Иван.

Тимът от Крайова започна ударно срещата и до 20-ата минута дръпна с 2:0. Още преди да са изтекли 180 секунди дълго извеждащо подаване изненада защитата на ЦСКА и Станислав Манолев. Топката попадна в Густаво, който пусна към Иван. На празна врата не бе проблем за румънеца да открие резултата.

След 17 минути Иван отново наказа Китанов. Той бе изведен зад отбраната на „червените“ и с прецизен удар удвои.

Още до почивката обаче ЦСКА стигна до изравняване. В 31-ата минута Милчо Ангелов отправи много хубав удар от дистанция, който не остави шансове на вратаря на Университатя – 1:2. В 38-ата минута „червените” отнеха топката в половината на съперника, а Никола Колев изненада с далечен удар стража – 2:2.

Пълният обрат дойде в 73-ата минута, когато Кристиян Малинов изстреля топката от близо 30 метра, тя тупна пред стража на Университатя и влетя в мрежата за 3:2.

В 87-ата минута Антон Недялков пусна добре топката към Симао, който от няколко метра не сгреши и оформи крайното 4:2.

ЦСКА - Университатя (Крайова) 4:2
0:1 Андрей Иван (3), 0:2 Андрей Иван (20), 1:2 Милчо Ангелов (31), 2:2 Никола Колев (38), 3:2 Кристиян Малинов (72), 4:2 Симао (88)

ЦСКА: Китанов (Слави Петров), Атанасов, Манолев (Божидар Чорбаджийски – Валентин Антов), Дюлгеров (Николай Бодуров), Георгиев, Пинто (Кристиян Малинов), Колев, Ангелов, Десподов (Антон Недялков), Кулма (Симао), Кубемба (Кевин Меркадо)
Треньор: Стамен Белчев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка