ЦСКА победи Царско село с 2:1 в последната си контрола преди началото на сезона.

Втородивизионният тим поведе в резултата след гол на Светослав Диков в 33-ата минута. "Червените" обърнаха след попадения на Фернандо Каранга и Жан Бланко.

Шестима футболисти на ЦСКА пропуснаха мача - Рубен Пинто е трайно контузен, Кристиян Малинов продължава да се възстановява от травмата си, Кирил Десподов, Станислав Манолев и Слави Петров получиха почивка, а Радослав Живков е болен.

Началото на двубоя бе за ЦСКА, но в 7-ата минута не се стигна до откриване на резултата. В 24-ата минута Каранга стреля с глава, но топката мина над напречната греда. Така се стигна до 33-ата минута, когато вратарят на ЦСКА Черниаускас допусна груба грешка, подари топката на Диков, който го преодоля и откри резултата. В 43-ата минута отново Каранга застраши вратата на Царско село, но Филип Димитров прояви рефлекс и изби.

В 53-ата минута ЦСКА изравни. След грешки – този път на стража на Царско село, Каранга скочи и с глава прати топката във вратата за 1:1. В 70-ата минута Каранга изскочи сам срещу вратаря на противника, но би в обсега му. В 75-ата минута Стамен Белчев смени Каранга и пусна на негово място Жан Бланко. Минута след това резервата се озова на точното място и направи пълен обрат в резултата – 2:1. След центриране отляво Бланко засече топката почти на голлинията и я вкара във вратата.

ЦСКА - Царско село 2:1
0:1 Светослав Диков (33), 1:1 Каранга (53), 2:1 Жан Бланко (76)

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон Телес, 4.Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 23.Александър Дюлгеров, 16.Раул Лое, 20.Тиаго Родригес, 10.Роланд Алберг, 17.Енрике Рафаел, 18.Александър Георгиев, 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов (в), 2. Стойчо Атанасов, 25. Александър Барт, 26. Валентин Антов, 29. Никола Борисов, 24. Божидар Чуканов, 7. Жан Бланко

Царско село: 12. Филип Димитров (в), 6. Марио Петков, 10. Георги Хашев, 4. Тейнур Марем, 11. Димитър Райчев, 9. Антонио Георгиев, 17. Реян Даскалов (к), 18. Георги Минчев, 8. Павел Петков, 14. Божидар Кацаров, 5. Светослав Диков
Резерви: 1. Павел Здравков (в), 2. Георги Радев, 3. Мартин Димов, 19. Галин Минков, 16. Димитър Петков, 21. Георги Коруджиев, 7. Георги Нетов, 15. Китан Василев