ЦСКА успя да победи с 2:1 Зенит в контролна среща в Австрия. Андрей Панюков откри резултата за руския гранд в 16-ата минута, а секунди преди края на първата част Фернандо Каранга изравни.

В 64-ата Кевин Меркадо донесе пълния обрат за "червените" срещу водения от Роберто Манчини Зенит. За именития италиански треньор това е втора загуба от ЦСКА за една година, след като миналото лято Манчини отстъпи и с Интер на "армейците" - отново с 1:2.

В началните минути Каранга пропусна да открие, а в 16-ата Зенит поведе. Георги Китанов първо отрази удар, но топката попадна в Андрей Панюков, който направи точна добавка и отбеляза - 0:1. Секунди след това Ернани стреля отдалеч, българският вратар изби, но Панюков този път изпусна да вкара.

След тези две ситуации последваха силни минути за избраниците на Стамен Белчев. Първо Каранга получи отличен пас и стреля, Юрий Лодигин изби топката, която се удари в напречната греда и се върна при нападателя, който вкара, но реферът отмени попадението заради спорна засада. Секунди по-късно бранител на Зенит допусна груба грешка при връщане към своя вратар, тъй като Каранга му пресече паса, но впоследствие не успя да преодолее руския страж, останал очи в очи с него.

До почивката "червените" продължиха да са по-активни и логично се стигна до изравнителен гол. Новото попълнение Рафаел Енрике преодоля двама противникови футболисти и подаде вдясно към Десподов, който с едно докосване центрира към Каранга и бразилецът реализира за 1:1.

Втората част започна равностойно. В 53-ата минута "червените" можеха да осъществят пълен обрат, когато Меркадо подаде на Каранга, който си спря топката и стреля отблизо, но покрай лявата греда. В 60-ата минута Роберто Манчини смени почти целия си титулярен състав, а само 120 секунди по-късно ЦСКА можеше да вкара втори гол. Каранга отне топката от Никита Какоев, нахлу в наказателното поле и стреля, но в аут. В 64-ата обратът за "армейците" беше факт. Кевин Меркадо нахлу на скорост в наказателното поле и прониза вратаря на Зенит за 2:1.

В 65-ата Панюков удари греда, а до края не бяха създадени голови ситуации. Играта доста се накъса с множеството извършени смени. Сред появилите се като резерви за ЦСКА бяха Валентин Антов, Милчо Ангелов и Александър Георгиев.

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2017 в Първа лига

ЦСКА - ЗЕНИТ 2:1

0:1 Андрей Панюков (16), 1:1 Фернандо Каранга (45), 2:1 Кевин Меркадо (64)

ПЪЛЕН ЗАПИС НА МАЧА:

Контролата по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
4 - Сериозна група фенове подкрепя "армейците".
5 - Добра атака на Каранга, но ъгълът бе изключително малък и бразилецът не успя да отбележи, въпреки че преодоля вратаря на Зенит.
8 - Грешка в червената отбрана. За късмет Кокорин не уцели вратата от непосредствена близост.
16  ГОЛ! Зенит поведе! Китанов първо отрази удар на играч на съперника, но топката попадна в Панюков, който направи точна добавка и отбеляза.
21  Каранга отбеляза, но съдията отсъди доста спорна засада. Нападателят на ЦСКА първо уцели гредата, а при добавката вкара.
22  Невероятен пропуск на Каранга. Бразилецът остана сам срещу Лодигин, но вратарят парира удара му.
35 - Удар на Симао от пряк свободен удар, вратарят на Зенит лови.
36 - Нов удар на Симао, Лодигин парира.
45  ГОООЛ! ЦСКА изравни - 1:1! Фернандо Каранга се разписа. "Червените" организираха бърза атака, която тръгна от Рафаел Енрике. Новото попълнение на ЦСКА подаде на Десподов, който центрира към Каранга, който порази вратата на Зенит.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
47   Стойчо Атанасов заменя Манолев. Никола Колев на мястото на Кристиян Малинов.
53 - Удар на Каранга, топката профуча на сантиметри от вратата на руския гранд.
56 - Пробив на Десподов, който прекрасно се освободи от играч на Зенит и центрира. Бранител обаче изпревари Меркадо в наказателното поле.
63  Кевин Кубемба на мястото на Каранга.
64  ГОООЛ! ЦСКА направи пълен обрат - 2:1! Кевин Меркадо нахлу на скорост в наказателното поле и препарира вратаря на Зенит.
64   Дюлгеров на мястото на Бодуров. Милчо Ангелов заменя Енрике.
65  Гредата помага на Китанов след удар на Панюков.
69  Давид Симао е сменен от Кристиян Малинов, който се завръща в игра.
72  Стамен Белчев пуска и Густаво Кулма, Десподов излиза.
82  Валентин Антов на мястото на Чорбаджийски.
84  Александър Георгиев също влиза в игра.
86 - Отново Китанов отказва Палюков.
90 - Край на мача. ЦСКА победи Зенит с 2:1.

ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Кевин Меркадо , Рафаел Роберто Енрике, Кирил Десподов, Фернандо Каранга
Резерви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма
Треньор: Стамен Белчев

ЗЕНИТ: Юрий Лодигин, Александър Анюков, Иван Новоселцев, Хави Гарсия, Доменико Кришито, Ернани, Маурисио, Андрей Панюков , Олег Шатов, Йоан Молло, Александър Кокорин
Треньор: Роберто Манчини

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация