ЦСКА победи Левски с минималното 1:0 в дербито на 26 кръг на Първа лига. Единственото попадение реализира Фернандо Каранга в 84-ата минута.

Проверка на БЛИЦ установи тотално надмощие на ЦСКА в дербитата в последните 5 години. В този период от 13 изиграни срещи „червените“ имат 9 победи!, 2 мача са завършили наравно, а Левски има само 2 успеха. Головата разлика е смазваща – 22:8 в полза на ЦСКА.

Уточняваме, че статистиката е само за първенство, тъй като в този период има и два мача за купата на България (и двата завършват 0:0 и след дузпи Левски е краен победител).

Първият успех на Левски в шампионата в последните пет години е през април 2013 година – 2:1, когато Жоао Силва отбеляза в 90-ата минута. Вторият е през миналата пролет отново с 2:1. Тогава Арсенио Нунеш откри за ЦСКА, но Прохазка и Яблонски обърнаха резултата в позла на „сините“.

Серията на ЦСКА в този период наистина е впечатляваща, като трябва да бъде отчетена и тази от 6 поредни победи!

Любопитен факт е, че 4 години по-късно в дербито отново се стигна до резултат 1:0. За последно такъв бе регистриран на 15 март 2014 година - 1:0 за ЦСКА с гол на Пламен Крачунов, а седмица по-рано  "червените" спечелиха  пак по същия начин, като гола вкара Гъргоров от дузпа.
СТЕФАН РАЛЧЕВ/БЛИЦ

Дербитата през последните 5 години:
27.04.2013 г., “А” група
“Левски” – ЦСКА 2:1

1:0 Йовов (40), 1:1 Марсиньо (70), 2:1 Жоао Силва (90)

19.10.2013 г., "А" група
ЦСКА - "Левски" 3:0

1:0 Неманя Милисавлевич (31), 2:0 Апостол Попов (35), 3:0 Емил Гъргоров (37)

"Левски" - ЦСКА 1:3

0:1 Омар Косоко (58), 1:1 Радослав Цонев (81), 1:2 Иван Стоянов (86), 1:3 Иван Маркович (90+5)

27.07.2014 г., "А" група
ЦСКА - "Левски" 2:0

1:0 Антон Карачанаков (47), 2:0 Серджиу Буш (55)

25.10.2014 г., "А" група
Левски - ЦСКА 0:3

0:1 Тони Силва (23), 0:2 Серджиу Буш (45+2), 0:3 Борис Галчев (85)

15.10.2016 г., Първа лига
ЦСКА - Левски 1:1

0:1 Франсис Нар (34), 1:1 Преслав Йорданов (76-дузпа)

04.03.2017 г., Първа лига
Левски - ЦСКА 2:1

0:1 Арсенио Нунеш (5), 1:1 Роман Прохазка (71-дузпа), 2:1 Давид Яблонски (78)

29.04.2017 г., Първа лига

0:1 Арсенио Нунеш (2), 0:2 Кирил Десподов (6), 0:3 Фернандо Каранга (53)

28.05.2017г., Първа лига
ЦСКА - Левски 3:0

1:0 Симао (3), 2:0 Кулма (67), Симао (82)

21.10.2017 г., Първа лига
Левски - ЦСКА 2:2

1:0 Давид Яблонски (8), 1:1 Тиаго Родригес (12), 1:2 Тиаго Родригес (15), 2:2 Роман Прохазка (61)