ЦСКА 1948 спечели с класическото 3:0 гостуването си на Пирин (Гоце Делчев) в среща от петия кръг на Югозападната Трета лига. Два гола на Йоан Маринов и едно попадение на Андон Гущеров донесоха успеха на „червените“, които запазиха лидерската си позиция в класирането.

Срещата започна с натиск на момчетата на Валентин Илиев. Още в 8-ата минута Гущеров имаше възможност да открие резултата след центриране на Николай Хаджиниколов, но топката премина над вратата. Точно четвърт час след началото на мача центриране на Йоан Маринов към Андон Гущеров завърши с гол и „червените“ поведоха - 0:1.

В 26-ата минута Томислав Павлов направи страхотен извеждащ пас към Гущеров, който пък видя непокрития Йоан Маринов. Юношата на ЦСКА не сгреши на празна врата и удвои преднината на гостите. Малко след това Хаджиниколов остана сам срещу вратаря на Пирин, но не успя да направи резултата класически. В 36-ата минута Маринов отбеляза втори гол в мача за 3:0. Двата отбора се разделиха на почивката при резултат 3:0 в полза армейците.

Втората част предложи по-малко футболни емоции на терена, но отново отборът на ЦСКА 1948 доминираше. Пропуски пред вратата на Пирин направиха Йоан Маринов и влезлият като резерва Калоян Бонев.

ЦСКА 1948 записа четвърта поредна побеа в шампионата, а в следващия кръг приема Септември (Симитли) на 16 септември от 17:00 часа на стадион „ДИТ“.

Съставът на ЦСКА 1948: 1. Христо Бахтарлиев, 3. Давид Стоянов, 6. Кирил Котев, 25. Герман Петров, 19. Денис Пидев, 7. Милен Иванов, 22. Веселин Васев, 99. Андон Гущеров, 10. Томислав Павлов (8. Ивайло Цветков `55), 77. Николай Хаджиниколов (9. Калоян Бонев `75), 17. Йоан Маринов (11. Калоян Стефанов `80)