Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

ЦСКА гостува на ФК Копенхаген утре вечер в  реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа след загуба с 1:2 в първата среща.

В тази връзка в рубриката ни  БЛИЦ Архив ще припомним на нашите читатели за друг случай, когато „червените” падат в първата среща в София отново със същия резултат.

Годината е 2000. След като е преминал през молдовския Конструкторул с 3:2 и 8:0, ЦСКА се изправя срещу унгарския МТК. Интересното е, че както и срещу датчаните миналия четвъртък, така и преди 18 лета „армейците” отново повеждат в резултата, но допускат обрат.

Още в 7-ата минута Христо Янев с красив гол вдига трибуните на крака.  През второто полувреме обаче Ференци и Кутор правят пълен обрат.

След две седмици – на 28 септември, е реваншът в Будапеща. ЦСКА доминира, а домакините умело се отбраняват. Макар и останали с човек по-малко заради червен картон на Тодор Янчев, „армейците” стигат до дузпа в 85-ата минута. Тя е превърната в гол от Константин Мирчев. Нужен е обаче още един, за да може българският тим да продължи напред в турнира за Купата на УЕФА. И буквално в последните секунди пред „армейците” се открива прекрасен шанс. Бербатов остава сам срещу вратаря на МТК. Макар и ъгълът на позиционирането му да не е много голям, той има възможност да отбележи. Праща обаче топката в аут и всичко рухва.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След срещата младият Митко, който вече има договор с Байер (Леверкузен), влизащ в сила от 1 януари 2001 година, излиза със зачервени очи от съблекалнята. И промълвява пред медиите: „Провалих отбора... Отново”...

Отново, имайки предвид случилото се на 13 май същата 2000 година. Тогава Бербо прави фрапантен пропуск на „Герена” срещу Левски, а минута по-късно Гонзо бележи и „сините” печелят титлата.

Загубата от МТК поражда много слухове във футболните ни среди. Един от тях гласи, че става въпрос за залози за огромни пари – ЦСКА да спечели в Будапеща, но да отпадне. Поради тази причина Бербатов нарочно не се бил разписал...

„Глупости. Огромни. Това са пълни измишльотини. Шефовете бяха обещали големи премии за краен успех. А Митко никога, ама никога няма да постъпи така. Просто си пропиля шанса да вкара и после дълго време плака с глас”, припомнят запознати пред БЛИЦ.