ЦСКА 1948 победи Ботев (Ихтиман) с 5:0 в мач от третия кръг на Югозападната Трета лига. "Армейците" се поздравиха заслужено с успеха и само могат да съжаляват, че не записаха още по-изразителен резултат. Отново блестящ мач за ЦСКА 1948 изигра Андон Гущеров, който вкара два гола и вече има на сметката си 8 попадения от четирите мача до момента. Две попадения реализира и влезлият като резерва Спас Спасов. Томислав Павлов също се нареди сред голмайсторите.

Срещата започна с натиск на домакините и още в 6-ата минута Андон Гущеров откри резултата след самостоятелен рейд от ляво. В 33-ата Томислав Павлов удвои, а малко след него Гущеров направи резултата класически.

През втората част "червените" продължиха да доминират и в 59-ата минута Спас Спасов вкара за 4:0. Четвърт час преди края на редовното време Спасов отбеляза втори гол в мача и оформи крайното 5:0.

В следващия си мач ЦСКА 1948 гостува на Хебър (Пазарджик) в среща от втори кръг в турнира за Купата на България. Двубоят е на 30 август, сряда, от 18:00 часа в Пазарджик.

Стартовият състав на ЦСКА 1948: 1. Христо Бахтарлиев, 27. Милен Кикарин, 14. Тони Стоичков, 6. Кирил Котев, 19. Денис Пидев, 7. Милен Иванов (8. Ивайло Цветков), 22. В. Веселин Васев, 99. Андин Гущеров, 10. Томислав Павлов, 77. Николай Хаджиниколов (11. Калоян Стефанов), 9. Калоян Бонев (32. Спас Спасов)