САЩ се класира за полуфиналите на Копа Америка 2016 след успех с 2:1 над Еквадор в първия от четвъртфиналите на юбилейното издание на турнира.

Клинт Демпси беше героят за „янките“, след като откри резултата в 22-ата минута, а в 65-ата асистира за попадението на Гяси Зардес. Еквадор върна един гол чрез Михаел Аройо в 74-ата минута.

И двата тима завършиха мача в намален състав, след като Джърмейн Джоунс и Антонио Валенсия получиха червени картони.

С този успех САЩ стигна изравни най-доброто си представяне на Копа Америка. „Янките“ играха полуфинал и през 1995 година, когато завършиха на четвърто място.

В настоящото издание на турнира тимът на Юрген Клинсман ще се изправи на полуфиналите срещу победителя от двубоя между Аржентина и Венецуела.