Колумбия е първият класирал се тим за 1/4-финалите на Копа Америка, след като надви Парагвай с 2:1 и записа втора победа в група А на турнира, провеждащ се в САЩ по случай от 100-годишнината от основаването му.

Голмайсторът на Милан Карло Бака (12) даде преднина на „Лос Кафетерос” на стадиона в Пасадена след асистенция на Хамес Родригес (30), който сам удвои аванса на Колумбия, зъвползвайки се от пас на Едвин Кардона.

След почивката Виктор Аяла (71) намали на 2:1, но „гуараните” не намериха сили да стигнат до втори гол и равенство в мача. В 81-ата минута Парагвай остана в намален състав, след като Оскар Ромеро бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

С успеха си тимът на Колумбия събра 6 точки и не може да бъде изместен от първите две места в групата. Парагвай е на трето място само с 1 точка в актива си.