Колумбия изпусна първото място в група „А” на Копа Америка, след като допусна загуба с 2:3 от Коста Рика. По този начин тимът на Хосе Пекерман остана втори след САЩ, което обаче е напълно достатъчно за продължаване на 1/4-финалите.

Срещата започна вихрено и до 6-ата минута резултата беше вече 1:1. Венегас даде преднина на Коста Рика в самото начало, но Фабра изравни. В 34-ата минута голмайсторът за Колумбия в този мач си вкара автогол и костариканците се оттеглиха на почивката с аванс от един гол.

В 58-ата минута Борхес показа на 3:1 за Коста Рика, а в 73-ата Морено само фиксира крайното 2:3.

В крайното класиране в групата първи е тимът на домакина САЩ с 6 точки. Втори е отборът на Колумбия, също с 6 точки, трети са костариканците с 4, а последната четвърта позиция зае Парагвай със само една точка.