Аржентина отстрани Венецуела след  4:1 в четвъртфинал на Копа Америка и продължи битката си да спечели турнира след 23 години суша.

Звездата на гаучосите Лионел Меси пък изравни головия рекорд на Габриел Батистута и записа 54-ото си попадение за Аржентина. Той добави и 2 асистенции към отличното си представяне.

Венецуела имаше шанс да навакса пасива от 2 гола в края на първото полувреме, но Сейхас пропусна дузпа.

Лионел Меси изпробва фалцов удар още в третата минута, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Дани Ернандес.

Още в 8-ата минута, след страхотен пас на Лионел Меси от левия Фланг, Гонсало Игуаин от трудна позиция и с външен фалц изведе „селесте“ напред – 1:0.

В 22-ата минута реферът си затвори очите за чиста дузпа за Аржентина, след като Меси бе повален в наказателното поле на Венецуела с груб фаул.

В 28-ата минута Аржентина удвои аванса си, след като Меси намери Игуаин непокрит пред наказателното поле, а той проби и разцепи мрежата за втория си гол – 2:0.

В 35-ата минута Рондон бе най-съобразителен след разбъркване в защитата на Аржентина, но топовният му изстрел бе отразен от вратаря на Аржентина Серхио Ромеро.

Рондон разтърси гредата на аржентинската врата след корнер в 40-ата минута.

Минута по-късно Рондон отново се намеси решително, след като  изстрел на Ролф Фелтчер рикошира опасно в крак на аржентински защитник.

В 43-ата минута реферът даде пресилена дузпа за Венецуела за фаул в наказателното на Ромеро срещу Рондон. Сейхас се нагърби с изпълнението и опита техничен копващ удар, който попадна сигурно в ръцете на вратаря, който не плонжира.

В 60-ата минута ЛИонел Меси отбеляза четвъртият си гол в надпреварата след многоходова комбинация.

В 70-ата минута Рондон върна едно попадение за Венецуела. Радостта им обаче трая само минута, защото след подновявянето на играта Меси намери влезлият като резерва Ламела, който направи 4:1.

Аржентина ще играе със САЩ в спор за финала на турнира.

Аржентина - Венецуела 4:1

1:0 Гонсало Игуаин 8, 2:0 Гонсало Игуаин 28, 3:0 Лионел Меси 60, 3:1 Рондон 70, 4:1 Ламела 71

Аржентина: Серхио Ромеро, Маркос Рохо, Рамиро Мори, Николас Отаменди, Габриел Меркадо, Евер Банега (80- smqna.jpg Лукас Биглия), Хавиер Масчерано, Аугусто Фернандес, Гонсало Игуаин (71- smqna.jpg Агуеро), Николас Гайтан jalt.jpg (67- smqna.jpg Ерик Ламела ), Лионел Меси

Селекционер: Херардо Мартино

Венецуела: Дани Ернандес, Ролф Фелтчер, Освалдо Виказорондо, Анхел Вилкер jalt.jpg, Александър Гонзалес, Сейхас jalt.jpg  (55- smqna.jpg Хуанпи), Томас Ринкон (85- smqna.jpg Хосе Васкес), Архимедес Фигера jalt.jpg, Хосе Рондон jalt.jpg , Хосеп Мартинес (80- smqna.jpg Дел Вале)

Селекционер: Рафаел Дудамел

Стадион: "Джилет Стейдиъм"

Главен съдия: Роберто Гарсия Орозко (Мексико)