Аржентина победи Боливия с класическото 3:0 в последен мач от група "D" на Копа Америка. "Гаучосите" вкараха головете само в рамките на 19 минути. Ерик Ламела откри резултата в 13-ата минута, Езекиел Лавеци покачи на 2:0 в 15-ата минута, а крайното 3:0 оформи Виктор Куеста в 32-ата минута. На четвъртфиналите Аржентина ще играе срещу Венецуела.

Селекционерът на Аржентина даде шанс на резервите, тъй като двубоят нямаше почти никакво значение за крайното класиране. Звездата Лионел Меси също се появи като резерва на полувремето.

Ерик Ламела откри резултата след изстрел от пряк свободен удар в 13-ата минута, като топката рикошира и в тялото на играч на Боливия, който бе част от стената. Само две минути след това вратарят на Боливия Лампе изпусна топката след удар с глава. При добавката най-близо бе Лавеци, който я вкара във вратата. В 32-ата минута Лавеци стреля отдясно в наказателното поле, но Виктор Куеста засече топката и я отклони в мрежата на Боливия.

Аржентина - Боливия 3:0
1:0 Ерик Ламела (13), 2:0 Езекиел Лавеци (15), 3:0 Виктор Куеста (32)

Аржентина: Ромеро, Ронкалия, Отаменди (75 - Майдана), Куест, Рамиро Фунес Мори, Евер Банега (46 - Билия), Ерик Ламела, Краневитер, Серхио Агуеро, Игуаин (46 - Лионел Меси), Лавеци

Боливия: Лампе, Кабреа, Едуард Сентено, Гутиерес, Сааведра, Кампос, Смедберг-Даленс, Мелеан, Азоке, Арче, Дук

Стадион: СенчъриЛинк Филд, Сиатъл
Съдия: Виктор Уго Карило
Жълти картони: Куеста, Банега (Аржентина); Сентено, Кампос, Мелеан (Боливия)