Черно море победи втородивизионния Черноморец (Балчик) с 4:0 в контролна среща, играна на стадион “Младост” във Варна. И четирите гола паднаха през втората част. Атанас Зехиров откри в 73-ата минута, Мартин Минчев покачи на 2:0 в 78-ата. Отново той в 85-ата направи класиката, а крайното 4:0 оформи синът на Велислав Вуцов - Петър Вуцов в 90-ата.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев даде почивка на шестима основни футболисти - Георги Илиев, Даниел Димов, Радослав Василев, Аристит Н`Донгала, Благой Макенджиев и Марек Кузма.

Заради контузия участие в спаринга не взе Мариян Огнянов. Мачът пропуснаха и националите Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Емил Янчев, Николай Минков и Мартин Костадинов.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Стефан Станчев, Илиас Хасани (79-Виктор Попов), Кононго, Мирослав Енчев (52-Йордан Радев), Петър Витанов, Румен Касабов (65-Александър Стефанов), Атанас Зехиров (79-Петър Вуцов), Мехди Фенуш (46- Александър Цветков), Дани Кики (46-Мартин Минчев), Георги Божилов.