Представителят на Българска национална федерация карате Николай Христов завоюва бронзово отличие на XXIII лятна Олимпиада за глухи в град Самсун (Турция). Той спечели медала в дисциплината кумите, категория -75 кг, воден от треньора си Борислав Иванов.

Това е второто участие за Николай на такова състезание, като през 2013 г. в София се класира на 5-то място.

По пътя към бронзовия медал Николай победи представителя на Венецуела с резултат 3:1, след което на полуфинал отстъпи пред състезателя на Украйна с 0:2. В срещата за третото място се наложи над италианец с 4:1 точки. Николай е единственият представител на България в спорта карате на Олимпиадата в Самсун.

Очаква се медалистът и делегацията ни от Турция да кацнат на Терминал 2 в 09:05 часа в четвъртък.