Ботев спечели домакинството си от Първа лига срещу Витоша с класическото 3:0. Два от головете паднаха през първата част и бяха дело на Неделев и Жоао Пауло, а през второто полувреме Стивън Петков оформи крайния резултат.

Още от самото начало на срещата Ботев пое инициативата в свои ръце, но въпреки това в 4-ата минута можеше да изостане в резултата, след като Старокин уцели страничната греда след пас на Дани Пеев.

Отговорът на "канарчетата" не закъсня, след като в 6-ата минута Неделев откри от пряк свободен удар - 1:0.

В 19-ата минута на срещата Неделев получи шанс да изпълни дузпа, но пропусна, след като Християн Василев спаси неговия шут. Наказателният удар бе заради нарушение на вратаря на Витоша срещу Пауло.

Жоао Пуло направи резултата 2:0 в 23-ата минута след шут от границата на наказателното поле, който рикошира и влетя в мрежата на "бистришките тигри".

Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 за домакините.

Второто полувреме не предложи нищо интересно, тъй като Ботев пестеше своите сили, а Витоша нямаше какво да предложи в нападение. При една контраатака обаче "жълто-черните" успяха да вкарат и трето попадение чрез Стивън Петков.

След тази победа Ботев остава на 5-о място с 36 пункта, а Витоша е последен с едва шест точки в 24 мача.
ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Ботев - Витоша 3:0
1:0 Тодор Неделев (6), 2:0 Жоао Пауло (23), 3:0 Стивън Петков (79)

Срещатата по минути:
1 - Начало на мача.
4 - Греда за Витоша! Даниел Пеев намерих по хубав начин Орлин Старокин, който стреля в страничния стълб на Чворович.
6 -  ГОООЛ! Ботев поведе в резултата. Неделев отбеляза по страхотен начин от свободен удар.
12 - Василев спаси силен шут на Жоао Пауло.
19 -  Дузпа за Ботев и... Неделев пропуска от бялата точка. Християн Василев с прекрасно спасяване.
23 -  ГОООЛ! Жоао Пауло прави резултата 2:0. Нападателят стреля от границата на наказателнто поле, топката рикошира и влетя в мрежата на Василев.
30 -  Василев спаси чудесен удар на Жоао Пауло.
45 - Край на първото полувреме. Двата отбора се оттеглят при резултат 2:0.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
65 - Дуде Ндонгала шутира, но Василев успя да спаси.
79 -  ГОООЛ! Ботев прави резултата класически - 3:0. Стивън Петков завърши чудесна контраатака на "канарчетата", при която Жоао Пауло направи отличен рейд и му асистира.
90 - Край на мача. Ботев спечели с 3:0.

БОТЕВ (Пд): 99.Иван Чворович, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин, 10.Серкан Юсеин (8179.Кристиан Добрев), 17.Лъчезар Балтанов - к, 8.Тодор Неделев, 37.Жоао Пауло, 29.Дуде Ндонгала (6920.Стивън Петков), 93.Густаво Афонсо (547.Фелипе Бризола)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 7.Фелипе Бризола, 14.Димитър Калчев, 20.Стивън Петков, 6.Алваро Юлиано, 26.Милко Георгиев, 79.Кристиан Добрев
Треньор: Николай Киров

ВИТОША: 97.Християн Василев, 4.Кристиан Узунов(2817.Михаил Петров), 6.Румен Гьонов, 9.Ангел Стоянов (7611.Даниел Кутев), 14.Четин Садула - к, 25.Георги Ангелов, 18.Петко Цанков, 66.Орлин Старокин, 24.Николай Христозов, 77.Даниел Пеев (6145.Григор Долапчиев), 80.Лъчезар Котев
Резерви: 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 5.Венцислав Бонев, 11.Даниел Кутев, 17.Михаил Петров, 45.Григор Долапчиев, 7.Кристиян Кочилов
Треньор: Костадин Ангелов