Ботев (Пловдив) победи с 1:0 Славия в мач от 21-ия кръг на Първа лига. В герой за "канарчетата" се превърна Антонио Вутов, който отбеляза единственото попадение в 10-ата минута.

Двубоят в Коматево беше доста оспорван и нервен в определени моменти, най-вече в края му, когато имаше червен картон за вратаря на "белите" Емануеле Джерия. Наложи се Георги Петков да влиза на смяна и да пази в оставащите няколко минути.

За мача днес извън групата на Славия остана Антонис Стергиакис. Както стана ясно, младият гръцки страж е отказал трансфер в Севиля, навличайки си гнева на ръководството на "белите". Така на вратата срещу Ботев застана Емануеле Джерия, а Георги Петков беше резерва.

Ботев (Пловдив) поведе в десетата минута. Вутов получи прекрасно извеждащо подаване от Тодор Неделев, което матира цялата защита на Славия. Голмайсторът излезе зад гърба на отбраната и се разписа, останал сам срещу Джерия - 1:0.

В 18-ата минута Даниел Кайзер запази преднината на тима си с две спасявания в рамките на няколко секунди. Стражът отказа на два пъти Радослав Кирилов. Малко преди почивката и Славчо Шоколаров го застраши с мощен изстрел.

В 50-ата минута Джерия направи решаваща намеса. Младият италиански страж пресече с добър плонж свалена топка с глава от Феребори Доре към Вутов. Седем минути по-късно Шоколаров стреля опасно към вратата на Кайзер, а стражът в първия момент изпита трудности да улови топката, която топна пред него. За радост на "канарчетата" до гол не се стигна.

В 83-ата минута Кайзер се превърна в герой за Ботев с намесата си при удар на Дарко Тасевски отблизо. В 87-ата минута Джерия и Вутов се сблъскаха при борба за топката извън наказателното поле. Съдията Георги Давидов покажа червен картон на италианеца, който реагира бурно при излизането от игралното поле. Мястото на Джерия на вратата зае Георги Петков, а Златомир Загорчич извади Тасевски.

Ботев удържа крехкия си аванс и се поздрави с победа при подновяването на първенството. Тимът на Николай Киров е четвърти с 38 точки, докато Славия е на десетото място с 24.