Ботев стартира със загуба лятната си подготовка. "Канарчетата" загубиха с 0:1 от македонския Пелистер в първата си проверка преди старта на сезона 2017/18, играна в Банско.

През първото полувреме пловдивни имаха няколко добри възможности за гол, но с пропуски се отличиха Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев на два пъти.

През второто полувреме Ботев намали оборитите и не сътвори нищо интересно пред противниковата врата.  От своя страна пък македонците се възползваха от неразбирателство в българската защита и стигнаха до победно попадение четвърт час преди края на мача.

Състав на Ботев:

Първо полувреме: Иван Чворович, Пламен Димов, Виктор Генев, Йордан Минев, Цветомир Панов, Меледже, Лъчо Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Тони Тасев, Омар Косоко

Второ полувреме: Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Иван Василев