Ботев (Пловдив) постигна нова победа срещу Партизани (Тирана, Албания), този път с 1:0 в реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат 4:1 българският тим продължава във втория квалификационен кръг. „Канарчетата” очакват победителя от двойката Вашаш (Унгария) – Бейтар (Йерусалим) (3:4 в първия мач). Единственото попадение на стадион „Лазур” реализира Фелипе Бризола в 23-ата минута.

Първото полувреме не предложи кой знае колко интересни моменти. Едва в 20-ата минута Тодор Неделев сътвори нещо наистина красиво. Той изпълни хубаво пряк свободен удар и разтресе гредата зад албанския вратар. В 23-ата минута Ботев Пловдив поведе след хубава атака. Лъчезар Балтанов центрира отдясно, а Бризола засече с много силен удар с глава и прати топката във вратата на Ходжа за 1:0.

През второто полувреме Ботев игра много умно тактически и не позволи на Партизани да осъществи почти нито едно сериозно положение. Едва в 79-ата минута Мазрекай имаше възможност да изравни, но вратарят Чворович отрази удара му отблизо. В добавеното време Ботев можеше дори да стигне до по-изразителна победа, но след разбъркване в наказателното поле домакините не успяха да изпратят топката във вратата.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
10 - нищо кой знае какво интересно от началото на мача
12 - далечен удар на Бризола, право в ръцете на вратаря
20 - ГРЕДА за Ботев Пловдив, след прекрасен удар на Тодор Неделев от фаул. Последва нов удар, но в аут
23 -  ГООЛ за Ботев Пловдив, голмайстор Фелипе Бризола. Прекрасно центриране отдясно на Балтанов, Бризола засече от упор топката с глава и разстреля Ходжа

(В първия мач 3:1)

Резултат с изображениеБОТЕВ (ПЛОВДИВ): 99.Иван Чворович, 70.Пламен Димов, 4.Виктор Генев, 23.Йордан Минев, 2.Цветомир Панов, 20.Омар Косоко, 17.Лъчезар Балтанов, 7.Фелипе Бризола  (79  6.Алваро Юлияно), 8.Тодор Неделев, 14.Меледже Омнебес (88  10.Серкан Юсеин), 11.Тони Тасев (64  25.Крум Стоянов)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 10.Серкан Юсеин, 6.Алваро Юлиано
Треньор: Николай Киров

Резултат с изображениеПАРТИЗАНИ: 12.Албан Ходжа, 15.Блерим Котобели, 23.Содик Атанда, 5.Гезим Красничи, 22.Лабинот Ибрахими , 31.Арбнор Фейзулаху, 19.Лоренц Траши (76  99.Рейналдо Калари ), 88.Емилияно Вила , 10.Идриз Бата  (66  14.Ментор Мазрекай), 77.Герхард Прогни, 7.Реалдо Фили (81  20.Джевахир Сукай)
Резерви: 1.Дашамир Джика, 99.Рейналдо Калари, 3.Кристи Марку, 11.Юрген Барди, 14.Ментор Мазрекай, 20.Джевахир Сукай, 25.Мустафа Енок Джиджиуа
Треньор: Сюлейман Старова

Стадион: "Лазур", Бургас
Съдия: Алпер Улусой (Турция)
Жълти картони: Вила, Бата, Ибрахими, Калари (Партизани)